Samsung prawdopodobnie wyprodukuje kolejny zestaw VR
fot. samsung

Samsung prawdopodobnie wyprodukuje kolejny zestaw VR

Samsung był jedną z pierwszych firm, które wdrożyły platformę wirtualnej rzeczywistości i opracowały swój innowacyjny produkt. Ostatecznie jednak zdecydował się zaprzestać prac związanych z Gear VR, gdyż nie rozwijały się one w takim tempie, w jakim zakładał. Teraz na nowo rozbrzmiały plotki o tym, że firma szykuje nowy gadżet VR i już niedługo zobaczymy go w Metaverse.

Czy Samsung planuje wprowadzić nowy produkt VR?

Wielu klientów było zaskoczonych rezygnacją Samsunga z platform Gear VR, gdy w 2020 zapowiedział całkowite zakończenie wsparcia dla swojej usługi. Teraz jednak być może nastąpił odpowiedni moment, by powrócić z nowym produktem VR.

Jak twierdzi dyrektor generalny Samsung Electronics, popularność Metaverse jest niezaprzeczalna i w zasadzie żal nie skorzystać na tym trendzie. Podczas Mobile World Congress 2022 zasugerował nawet, że firma być może już pracuje nad nowym zestawem okularów.

Chociaż w zasadzie nie padły tam żadne konkretne szczegóły, to pogłoski o dołączeniu Samsunga do Metaverse słyszano już wielokrotnie. Jedyne informacje, jakie zostały ujawnione to te, że prawdopodobnie nowy produkt Samsunga może korzystać z chipsetu Exynos i Androida.

Okulary, które miałyby się pojawić, wcale nie mają być tradycyjnym, dobrze znanym dotąd gadżetem VR. Podobno ma być użyta w nich technologia hologramów, dzięki której doznania wirtualnej rzeczywistości będą zdecydowanie bardziej namacalne.

Dążymy do perfekcji, przygotowując się do premiery.

Obiecał w swoich wypowiedziach dyrektor generalny SE.

Właściwie niewiele wiemy

Tak naprawdę niewiele wiadomo, a w zasadzie to… nic. Istnieją jedynie domysły, jakie funkcje mogą się tu znaleźć i jak będzie wizualnie wyglądał nowy produkt. Padają opinie, że może to być wyświetlacz montowany na głowie, para inteligentnych okularów, bądź też zupełnie coś nowego, czego jeszcze dotąd nie spotkaliśmy na rynku VR.

Jedno jest pewne, że wraz z tymi pogłoskami wzrosło także zainteresowanie tajemniczym produktem Samsunga. Sami również jesteśmy ciekawi i postaramy się śledzić sprawę na bieżąco.