Envision wprowadza ulepszenia do inteligentnych okularów dla niewidomych użytkowników
fot. Envision

Envision wprowadza ulepszenia do inteligentnych okularów dla niewidomych użytkowników

Osoby niewidome na co dzień posługują się technikami bezwzrokowymi, wykorzystując pozostałe zmysły, a także specjalne pomoce do normalnego funkcjonowania w otaczającym ich świecie. Firma Envision postanowiła wyjść im naprzeciw i wprowadziła do swojego produktu oraz mobilnej aplikacji innowacyjne rozwiązania AI. Mają one na celu przede wszystkim ułatwienie życia niewidomym.

Envision wprowadza modyfikacje w okularach oraz aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Envision AI została wprowadzona na rynek już 5 lat temu. Jest niezwykle funkcjonalna, gdyż oferuje między innymi: rozpoznawanie i odczytywanie tekstu, rozpoznawanie twarzy, obiektów i otoczenia, opisywanie otoczenia, rozpoznawanie kolorów, czy odczytywanie na produktach kodów kreskowych.

Program do działania wykorzystuje własną sztuczną inteligencję oraz aparat wbudowany w telefonie. Jej głównymi odbiorcami są osoby niewidome i słabowidzące. Niezwykle przydatnym udogodnieniem jest funkcja rozpoznawania twarzy, dzięki czemu użytkownicy z łatwością identyfikują swojego rozmówcę.

Wciąż jednak flagowym produktem Envision pozostają inteligentne okulary z wbudowanym Google Glass Enterprise Edition, które na swoim wyposażeniu mają kamerę 8 Mpix. To właśnie dzięki niej są w stanie pomóc na przykład przy analizie dokumentów czy też rozpoznać osoby znajdujące się w ich zasięgu. Teraz ten produkt otrzymał kilka nowych aktualizacji.

Naszą misją jest poprawa jakości życia dwóch miliardów ludzi niewidomych lub niedowidzących na świecie poprzez zapewnienie im zmieniających życie technologii, produktów i usług wspomagających.

mówi Karthik Kannan, współzałożyciel Envision.

Co nowego wprowadzono?

Przede wszystkim została udoskonalona funkcja odczytywania dokumentów, poprzez wprowadzenie do oprogramowania kilku nowych możliwości. Aktualizacja zapewnia słowne wskazówki dotyczące pozycjonowania dokumentu, dzięki czemu okulary mogą uchwycić cały dokument w jednym ujęciu. Dodatkowo jest w stanie rozpoznać nagłówki czy też podpisy pod zdjęciami. Dzięki temu czytanie staje się jeszcze dokładniejsze.

W uaktualnieniu wprowadzono również cztery nowe języki do biblioteki offline. Przechwytywane obrazy zyskały znacznie więcej detali, dzięki dodaniu dziesiątek milionów punktów danych. Znalazła się tu także świetna funkcja dla wszystkich podróżujących, czyli rozpoznawanie ponad 100 różnych walut.

Envision wprowadza ulepszenia do inteligentnych okularów dla niewidomych użytkowników
Inteligentne okulary fot. Envision

Dostępność i cena

To inteligentne urządzenie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej firmy. Ich ceny rozpoczynają się od 3500 dolarów. Aplikacja Envision z kolei jest dostępna w Google Play oraz App Store. Do wyboru jest subskrypcja roczna w cenie 19 dolarów, bądź dożywotnia za 99 dolarów.