Resident Evil 7 już niedługo doczeka się nowego moda ze sterowaniem ruchem VR
fot. www.nvidia.com

Resident Evil 7 już niedługo doczeka się nowego moda ze sterowaniem ruchem VR

Znane i lubiane przez większość osób gry dostają kolejne aktualizacje. Ostatnio pisaliśmy o Cyberpunk 2077, która – dzięki pracy moddera Luka Rossa – doczekała się nowych udogodnień dla graczy. Funkcje VR działają tu m.in. w trybach jazdy oraz robienia zdjęć. Opracowany mod nie zawierał jednak kontrolera ruchu. Całkiem przeciwnie do Resident Evil 7, gdzie trwają prace właśnie nad tą dodatkową funkcją.

Nowy mod do Resident Evil 7

Za tą aktualizacją stoi uzdolniony modder o ksywce Praydog. To dzięki jego pracy seria Resident Evil zyskała nowy wymiar i została przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej. Na swoim koncie ma on już wprowadzenie modów zapewniających m.in. pełną kontrolę ruchu w RE2 i RE3, fizyczne obrażenia nożem w RE2/RE3, fizyczne rzucanie granatem w RE2/RE3 i inne. Jeszcze do niedawna na tej długiej liście aktualizacji brakowało kontroli ruchem.

Teraz natomiast czas ogłosić dobre wieści — Resident Evil 7 w końcu zyska pełne wsparcie dla kontrolerów ruchu VR. Ta wiadomość to zapewne nie lada gratka dla miłośników tej serii.

Resident Evil 7 zyskuje kontrolę ruchów VR

Praydog rozpoczął pracę nad modyfikacją RE7 już jakiś czas temu. Jest to szczególna część gry z tego względu, że została już wydana na PS4 z pełną obsługą PS VR, natomiast o wersji na PC jakby trochę zapomniano, dlatego też wprowadzenie kontroli ruchu do rozgrywki to duży krok naprzód.

Prace nad modem nie są jeszcze ukończone, jednak ma to nastąpić już niebawem. Nowy film od jego twórcy pokazuje spore postępy w pracy. Przy okazji autor zdecydował się także dodać kilka dodatków do istniejącego już modu Resident Evil 2 VR. Można je już z powodzeniem pobrać pod tym linkiem.

Kiedy będzie można pobrać uaktualnienie do RE7?

Niestety, data premiery moda Resident Evil 7 VR nie została jeszcze ogłoszona. Praydog sukcesywnie wrzuca filmiki z testów, jednak wygląda na to, że nie udostępni niczego nowego, dopóki nie będzie w pełni zadowolony ze swojej pracy.

Gotowy dodatek będzie można pobrać na PC za pośrednictwem Github.