Inteligentne okulary TCL w drugiej odsłonie
fot. tcl

Inteligentne okulary TCL w drugiej odsłonie

Smart okulary powoli stają się jednym z najbardziej lubianych urządzeń ubieralnych. Idealnymi przykładami są Google GlassXiaomi Smart Glasses czy patent na Apple Glass. TCL jakiś czas temu dołączyło do tej listy, prezentując okulary AR Thunderbird Smart Glasses. Teraz przyszedł czas na drugą generację.

TCL NxtWear Air – okulary drugiej generacji

Nowe NxtWear Air to w zasadzie wyświetlacz, który możemy założyć, pod postacią pary okularów przeciwsłonecznych. W stosunku do poprzednika zastosowano w nich trochę zmian. Przede wszystkim zmniejszona została ich waga (do 75 g w porównaniu do 130 g), co na pewno jest ogromnym plusem i wpływa na komfort użytkowania. Im mniej mamy na nosie, tym lepiej się czujemy.

Druga ważna zmiana to poprawienie wyglądu inteligentnych okularów – tak, by nie odstawały od zwykłych, np. przeciwsłonecznych. W ten sposób użytkownik wygląda w nich mniej „kosmicznie” i zapewne nie ma już tak wielkich oporów przed noszeniem ich w miejscach publicznych.

Inteligentne okulary TCL w drugiej odsłonie
fot. TCL

Parametry TCL NxtWear Air

NxtWear Air, podobnie jak ich poprzednik NxtWear G, oferuje dwa 1080p Micro OLED osadzone w oprawkach okularów, które powinny dawać użytkownikowi efekt oglądania 140-calowego ekranu z odległości około 4 metrów. Jego soczewki są nieprzezroczyste, a okulary nie oferują funkcji AR ani VR.

Zamiast tego działają jako dodatkowy wyświetlacz, który nosisz na twarzy. W celu połączenia ich z telefonem, laptopem czy tabletem, należy użyć USB-C. Inteligentne okulary mają wbudowane głośniki stereo. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że nie każdy będzie na tyle odważny, by czegoś na nich słuchać, a przy okazji denerwować każdego znajdującego się w ich zasięgu. Zamiast tego daje nam możliwość podłączenia słuchawek przewodowych lub na Bluetooth. Świetne posunięcie. Dodatkowo dwie wymienne płytki magnetyczne zmienią styl okularów w zależności od upodobań użytkownika.

Inteligentne okulary TCL w drugiej odsłonie
fot. TCL

Dostępność i cena TCL Nxtwear Air

Z zapowiedzi producenta wynika, iż urządzenie znajdzie się na rynku w pierwszym kwartale 2022 roku, czyli już niedługo. Nie wiadomo, w jakich regionach będzie dostępne. Nieznana jest także ich cena. Patrząc jednak na poprzednią parę NxtWear G, która trafiła do sprzedaży w ograniczonym nakładzie w Australii, możemy spodziewać się, że będzie podobnie.

Cena, którą trzeba było za nie wtedy zapłacić, to około 3,5 tysiąca złotych.