Takie mogą być okulary przyszłości - TCL Thunderbird Smart Glasses

Takie mogą być okulary przyszłości – TCL Thunderbird Smart Glasses

Google Glass, Xiaomi Smart Glasses, patent na Apple Glass – te i więcej projektów okularów rozszerzonej rzeczywistości zdają nas utwierdzać w przekonaniu, że niebawem to właśnie okulary będą jednym z najbardziej lubianych przez nas urządzeń ubieralnych (a nie smartwatche, jak to jest teraz). TCL Thunderbird Smart Glasses pokazują, czego można oczekiwać od okularów AR. W skrócie: tak może wyglądać przyszłość.

TCL Thunderbird Smart Glasses to projekt, obok którego trudno przejść obojętnie

Jeśli miałabym wskazać, na rozwój której technologii mocniej liczę – VR czy AR, to bez wątpienia powiedziałabym, że tej drugiej. Rozszerzona rzeczywistość daje ogromne możliwości zarządzania codziennymi czynnościami z poziomu sprzętu, którego nie musimy nawet trzymać w rękach – w tym przypadku – okularów.

Zadaniem TCL Thunderbird Smart Glasses jest wyświetlanie wszelkiego rodzaju treści, w tym podstawowych komunikatów, wiadomości z różnych komunikatorów, wideo, informacji o pogodzie czy newsów z kraju i ze świata z poziomu przezroczystych, jednocześnie kolorowych ekranów microLED, które umieszczone są w soczewce okularowej.

Do tego można udostępniać zdjęcia, tłumaczyć w czasie rzeczywistym czy nawet włączyć mapę, która na bieżąco będzie nawigowała nas do celu – ilość zastosowań jest ogromna. Dotychczas potrzebowaliśmy do tego smartfona, tymczasem wystarczą niewielkie i lekkie okulary, które mamy na nosie.

Zresztą, zobaczcie wideo promocyjne TCL Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition – otworzy Wam oczy na możliwości tego projektu:

Czekam na premierę!

Prace nad TCL Thunderbird Smart Glasses trwały trzy lata. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z dopracowanym sprzętem, który niebawem powinien trafić do sprzedaży. Niestety, póki co nie mamy żadnych informacji na temat dostępności okularów na rynku oraz – tym bardziej – ich ceny. Biorąc jednak pod uwagę zaawansowane technologie, skryte w ich konstrukcji oraz, a może nawet przede wszystkim, przezroczyste microLED-y, coś czuję, że może to nie być gadżet dla każdego. Zwłaszcza, że jest to wciąż technologia, która raczkuje – a początki, jak zawsze, nie są najłatwiejsze.

Nie ukrywam – mnie projekt TCL Thunderbird Smart Glasses zaintrygował. Mam nadzieję, że faktycznie trafi do masowej produkcji i że więcej producentów zdecyduje się na przygotowanie podobnych rozwiązań.

Tak naprawdę może wyglądać nasza przyszłość.