Dekoder Techbite DVB-T2 HEVC - kupisz go za bon
Dekoder DVB-T2 techbite fot.myphone

Dekoder Techbite DVB-T2 HEVC – kupisz go za bon

Już niedługo nastąpi zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC – nie każdy z telewizorów czy dekoderów jest w stanie ją odbierać. Jeśli posiadacie sprzęt starego typu, to najprawdopodobniej czeka Was wydatek na zakup nowego. Na szczęście rząd przewidział wsparcie w tym temacie w postaci bonu. Firma mPTech wprowadza do oferty nowy dekoder, który mieści się w kwocie dofinansowania.

Techbite – nowy dekoder ze standardem DVB-T2 HEVC

Dekoder DVB-T2 techbite pozwoli nam na oglądanie telewizji bez potrzeby wymiany naszego telewizora. Jest niewielkich rozmiarów urządzeniem, w kolorze czarnym, które umożliwi nam odbiór naszych ulubionych kanałów w jakości Full HD. Ma także sporo funkcji, ułatwiających jego używanie.

Szczególnie przydatną wydaje się być elektroniczny przewodnik po programach (EP), dodatkowo znajdziemy tu także możliwość nagrywania programów oraz cofanie i powtarzanie scen – Timeshift. Jednak, aby móc z nich korzystać, należy posiadać zewnętrzną pamięć (pendrive), podłączoną przez USB. Dekoder jest wyposażony w wyświetlacz LED wraz z przyciskami funkcyjnymi.

Dekoder Techbite DVB-T2 HEVC - kupisz go za bon
Dekoder DVB-T2 techbite fot. myphone

Producent w swoim urządzeniu nie zapomniał również o porcie HDMI, wejściu antenowym i popularnym SCART (Euro). To dzięki niemu będzie można korzystać z dekodera nawet z telewizorami starego typu, co zapewne ucieszy sporą część użytkowników, gdyż wymiana odbiorników telewizyjnych byłaby równoznaczna ze sporym wydatkiem.

Zakup dekodera możemy w całości sfinansować za pomocą bonu. Kwota dofinansowania na zakup dekodera wynosi 100 złotych, a cena urządzenia to 99 złotych. Spokojnie zatem mieścimy się w przewidzianym limicie finansowym.

Dekoder Techbite DVB-T2 HEVC - kupisz go za bon
Dekoder DVB-T2 techbite fot. myphone

Kiedy nastąpi zmiana standardu nadawania telewizji?

Wprowadzenie nowego standardu postanowiono przeprowadzić w kilku następujących po sobie etapach. Proces rozpocznie województwo dolnośląskie i lubuskie już 28 marca 2022 roku. Następnie po nich nadawanie zostanie zmienione kolejno:

  • 25 kwietnia 2022 roku: województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie,
  • 23 maja 2022 roku: województwa lubelskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie.
  • 27 czerwca 2022 roku: województwa lubelskie, mazowieckie, podlaskim, warmińsko-mazurskie.