Pralka Xiaomi Mijia fot. Xiaomi
Pralka Xiaomi Mijia fot. Xiaomi

Xiaomi Mijia – nowa pralka o minimalistycznym designie i niezłych funkcjach

Xiaomi wprowadziło na rynek nowy produkt. To pralka o dość minimalistycznym wyglądzie, przypominająca tradycyjne modele ładowane od przodu. Wygląd jendak może zmylić, gdyż w środku urządzenia drzemie spora moc. Do tego ma też niezły udźwig – 10 kg na jedno pranie to już całkiem niezły wynik.

Xiaomi Mijia – nowoczesna pralka o staromodnym designie

Pralka ładowana od przodu, choć wyglądem przypomina stare modele, ma trzy niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, wykorzystuje silnik z napędem bezpośrednim, dzięki czemu pracuje zdecydowanie ciszej. Podczas wykonywania prania natężenie hałasu jest naprawdę niskie, wynosi 50 decybeli, czyli mniej niż dźwięki otoczenia na ulicy (około 60). To naprawdę duży plus, gdyż sporo osób posiada pralkę stojącą w kuchni, a nie ukrytą gdzieś w pralni i dźwięki z niej dochodzące nie zawsze są miłe dla uszu. Wręcz przeciwnie, mogą być dość irytujące i męczące.

Drugą kluczową cechą jest sterylizacja i usuwanie roztoczy. To dobra wiadomość dla wszystkich uczulonych na kurz oraz zdiagnozowanych alergików. Nieprzyjazne „organizmy” są usuwane w temperaturze do 95°C.

Trzecia cecha dość mocno zaskakuje – Mijia ma aż 23 tryby prania, z czego 16 trybów można wybrać na panelu. Pozostałych siedem trybów można kontrolować za pomocą aplikacji Mijia, która pozwala również dostosować wiele parametrów, co uczyni nasze pranie jeszcze bardziej dopasowane do rodzaju tkanin.

Czy taka liczba trybów pracy jest potrzebna? Czy znajdzie się ktoś chętny sumiennie wypróbować jeden po drugim? Raczej wątpię. Jak to zwykle bywa, z połowy trybów nie korzystamy, a o większości pewnie nawet nie słyszeliśmy.

Pralka Xiaomi Mijia fot. Xiaomi
Pralka Xiaomi Mijia fot. Xiaomi

Co drzemie w środku pralki Mijia?

Otóż na wyposażeniu mamy 48-biegunowy, wysokowydajny silnik DD z napędem bezpośrednim, wyposażony w inteligentne chipy i algorytmy. W porównaniu z tradycyjnym napędem pasowym ma wysoką wydajność transmisji i precyzyjną kontrolę. Jest bardziej wytrzymały podczas czyszczenia i ochrony ubrań, zapewniając im delikatne pranie.

Pralka Xiaomi Mijia fot. Xiaomi
Pralka Xiaomi Mijia fot. Xiaomi

Pralka Xiaomi to urządzenie typu smart, dlatego też jest kompatybilna z pozostałymi produktami Smart Home. Jeśli na przykład posiadamy już w domu głośnik XiaoAI, możemy ustawić w nim to, że po skończeniu prania wygeneruje przypomnienie głosowe lub odtworzy muzykę.