Świetny zamek inteligentny doczekał się nowych odsłon - tedee Pro i tedee Go

Świetny zamek inteligentny doczekał się nowych odsłon – tedee Pro i tedee Go

Zamek elektroniczny, którym można sterować za pomocą telefonu, to nie fanaberia, a naprawdę przydatny gadżet, o czym mogliście się przekonać w naszych testach tego typu urządzeń – w tym w recenzji tedee. Na targach IFA 2022 firma tedee przedstawiła nową generację produktów: tedee Pro i tedee Go.

tedee – mocny punkt IFA 2022

Marka Tedee to fuzja dwóch firm: Gerda, znanej z produkcji klasycznych zamków do drzwi i Predica – specjalistów IT. Ich produkty są lubiane przez osoby zajmujące się wynajmem mieszkań, właścicieli biur, a także przez ludzi, którzy po prostu cenią inteligentne rozwiązania.

Na targach IFA 2022, jak i na wydarzeniu im towarzyszącym – Showstoppers – tedee pokazywało dwa nowe zamki inteligentne, które nieco różnią się od podstawowego modelu. Przejdźmy zatem do szczegółów.

tedee prezentuje dwa nowe zamki: tedee Go i tedee Pro

tedee pro to bardzo wydajny zamek inteligentny, który może pracować nawet do 14 miesięcy przy typowym użytkowaniu. Model ten oferuje opcję udostępniania kluczy cyfrowych, o których wysokiej praktyczności przekonała się Katarzyna

Nie wiem, jak Wam, ale mi znacznie częściej zdarza się zapomnieć o kluczach, a smartfon zawsze noszę ze sobą. Zamiast prosić o ratunek współlokatorów, mogę od teraz użyć telefonu do otworzenia wejścia. Ponadto urządzenie automatycznie zablokuje drzwi po ich zamknięciu. Idealny gadżet dla roztrzepanych! Tedee Pro oferuje także opcję otwarcia drzwi po wykryciu Bluetootha przypisanego smartfona. 

tedee go to tańsza wersja tedee pro do montażu na już istniejącym cylindrze w drzwiach. Jego budowa nie wymaga wymiany mechanizmu albo użycia adapterów do sprawnego działania. W przeciwieństwie do tedee i tedee pro, które mają wbudowane akumulatory, ładowane z użyciem np. powerbanku, tedee go jest zasilany trzema bateriami CR123A, które wystarczają na ok. pół roku użytkowania przy 8 użyciach na dobę.

Oba modele można połączyć z HomeKit, a dzięki bridge’owi, sparujemy je także z WiFi lub innymi systemami.

Niestety, na ten moment nie mamy więcej informacji na ich temat, przede wszystkim takich jak cena tedee pro i tedee go, jak również ich dostępność w sklepach.