Aqara zasypała nas nowościami. Co ciekawego tym razem dla fanów Smart Home?
Aqara-MagicPad-S1

Aqara zasypała nas nowościami. Co ciekawego tym razem dla fanów Smart Home?

Coraz więcej firm stawia na Smart Home. Jedna z nich, Aqara, zaprezentowała szereg nowych wynalazków, które mogą na stałe zagościć w naszych domach. Co ma szansę podbić rynek?

Firma Aqara zaprezentowała szereg nowoczesnych rozwiązań, które mogą na stałe zagościć u osób kochających rozwiązania Smart Home. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest niewątpliwie „Inteligentny grzejnik łazienkowy T1”. Nazywanie go grzejnikiem jest nadużyciem, ponieważ jest to bardziej wentylator sufitowy, mogący odprowadzać i doprowadzać ciepłe oraz chłodne powietrze. Konstrukcja szybko nagrzewa i równomiernie rozprowadza powietrze, dzięki podwójnemu silnikowi 2800 W. Jego działanie jednak zapowiada się bardzo wydajnie.

Już nie musisz wstawać do okna

Fanom nowinek technicznych bardzo spodobał się Curtain Motor H1, dzięki któremu zapomnieć będzie można o wstawaniu do okien. Od teraz będziesz mógł zdalnie zasłaniać okna za sprawą podwójnego silnika, który steruje zasłonami po obu stronach okna. Co ciekawe, producent zapewnił duży stopień personalizacji, za sprawą możliwości ustawienia jednej z trzech prędkości ruszania zasłonami.

Kiedy zasłonimy okna, będziemy mogli zaryglować drzwi z najnowszym zamkiem Aqara D200. Inteligentny zamek będzie współpracować zarówno z Apple Home (Kit), jak i Apple HomeKey. Zamek jest w pełni zautomatyzowany i odblokowuje się go aplikacją. Dodatkowo można go zaprogramować na odcisk palca, kod klawiatury, NFC, a nawet rozpoznawanie twarzy w technologii 3D, która działaniem przypominać może FaceID, stosowany przez Apple. Co ciekawe, zamek może mieć również wbudowany dzwonek.

Odświeżenie przybliża do doskonałości?

Ostatnią nowością jest udoskonalenie panelu przełącznikowego Aquara S1. Zmienił się styl oraz ergonomia samego urządzenia, a także dołożono wiele możliwości personalizacyjnych. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy technicznie cokolwiek zmieniło się w stosunku do pierwszej generacji panelu.

Czy nowe rozwiązania przyjmą się w domach innych niż chińskie? Na ten moment trudno powiedzieć, czy dystrybucja sięgnie poza Azję, ale wszystkie z zaprezentowanych urządzeń są kompatybilne z Homekit marki Apple. Zatem czy planowany był podbój amerykańskiego rynku? Przekonamy się o tym najpewniej pod koniec roku, kiedy to na rynek trafi kolejna gama produktów marki Aqara i opinia publiczna pozna plany marki na rok 2023.

Do tego momentu wspomniane udogodnienia powinny już trafić na rynek.