Google Home Google Nest

Rozpoczynają się testy nowej aplikacji Google Home. Nadchodzą długo wyczekiwane zmiany

Raczej nikogo nie powinno zaskakiwać, że Google nieustannie zmienia coś w swoich usługach. Tym razem padło na aplikację Google Home, która – choć całkiem niedawno przeszła delikatny lifting – wkrótce ma zyskać zupełnie nowe oblicze.

Google przebudowuje swoją aplikację do urządzeń Smart Home

Niecałe pół roku temu dowiedzieliśmy się, że producent zmienia wygląd strony głównej aplikacji Home. Nowy design nawiązuje do przełączników systemowych, zaprezentowanych w Androidzie 11, i jest znacznie bardziej nowoczesny i spójny.

Wprowadzając tę zmianę gigant zdecydował się równocześnie uprościć sterowanie i pozwala na szybką regulację jasności oświetlenia lub głośności prosto ze strony głównej naszego domu. Przed opisywaną aktualizacją użytkownicy musieli wchodzić w każdy panel sterowania z osobna, co znacznie utrudniało sterowanie urządzeniami Smart Home. I, choć te zmiany są świetne i użytkownicy mogą korzystać z nich już od kilku miesięcy, okazuje się, że Google ma apetyt na więcej.  

Aplikacja przejdzie gruntowny redesign

Kilka dni temu producent rozpoczął poszukiwanie testerów chętnych do sprawdzenia nowej aplikacji Google Home. W ramach „Programu Zaufanych Testerów Google Nest” będą prowadzone testy nowego interfejsu. Opublikowana w sieci treść ogłoszenia sugeruje, że będzie to o wiele szerzej zakrojona zmiana niż ta, o której pisaliśmy w marcu.

Osoby chętne do zgłoszenia się muszą spełnić trzy warunki. Pierwszym z nich jest posiadanie „dowolnego produktu z serii Nest”, wliczając w to: termostaty, urządzenia Wi-Fi, głośniki, wyświetlacze, kamery, dzwonki do drzwi, zamki, czujniki dymu oraz przystawki Chromecast. Drugi warunek to korzystanie z aplikacji Google Home lub Nest, zaś ostatni (i z punktu widzenia producenta – zapewne najważniejszy) to podpisanie klauzuli NDA.

Co to oznacza? Gigant najpewniej szykuje coś większego – skoro testerzy zobowiązani są do zachowania poufności i nieudostępniania wyglądu nowej aplikacji to zdecydowanie oznacza jakiś większy plan. Całe ogłoszenie jest zresztą napisane w tonie sugerującym, że apka może zostać napisana od podstaw i zaoferuje o wiele lepsze doświadczenia niż do tej pory.

Być może tym razem producent zdecyduje się na pójście krok dalej i odejdzie nieco od designu Material You na rzecz interfejsu inspirowanego Apple Home lub Samsung SmartThings. Tego najprawdopodobniej dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Jeśli spełniacie warunki i chcecie zapisać się do testów, możecie to zrobić na dedykowanej stronie.