Samsung SmartThings Home Life
fot. Samsung

Do Samsung SmartThings trafi kilka ciekawych zmian – w tym integracja z Philips Hue

Aplikacja Samsung SmartThings to świetne centrum zarządzania inteligentnym domem, w szczególności dla posiadaczy wielu sprzętów koreańskiego producenta. Dzięki nadchodzącej aktualizacji, stanie się jeszcze lepsza, a z nowych funkcji ucieszą się posiadacze składanych smartfonów oraz oświetlenia Philips Hue.

Aplikacja SmartThings zostanie odświeżona

Według najnowszych doniesień, w najbliższym czasie Samsung planuje zaktualizować swoją aplikację SmartThings, służącą do zarządzania inteligentnym domem. Jest ona z pewnością bardzo dobrze znana posiadaczom licznych sprzętów RTV i AGD producenta, gdyż umożliwia łatwe zarządzanie nimi z poziomu smartfona. W SmartThings można również sterować wybranymi urządzeniami innych marek, więc jeśli w domu posiadamy system zbudowany z takich produktów, jest to znakomita aplikacja do obsługi naszego Smart Home.

Nadchodząca aktualizacja ma przystosować SmartThings do składanych smartfonów, w które to Samsung inwestuje coraz więcej środków. Najprawdopodobniej wydanie nowej wersji tego programu zbiegnie się z premierą najnowszych składanych smartfonów – Galaxy Z Fold 4 oraz Galaxy Z Flip 4.

Samsung pragnie, by aplikacja była również gotowa na Androida 13 oraz pasowała do nakładki One UI 5.0. Sprawi to, że będzie ona wspierać pracę na wielu oknach, w tym zmianę rozmiaru aplikacji, czyli funkcje szczególnie przydatne dla właścicieli nowych składaków producenta.

Samsung SmartThings automatyzacje
fot. Samsung

Synchronizacja z Philips Hue

Największą zmianą, jaka ma zawitać do aplikacji SmartThings jest wsparcie dla Philips Hue. Pozwoli to posiadaczom telewizorów Samsunga na zsynchronizowanie oświetlenia w pokoju z zawartością wyświetlaną na telewizorze. Po włączeniu nowej opcji żarówki Hue będą zmieniać swoją jasność wraz z akcją na ekranie.

Samsung planuje dodać do aplikacji również funkcję delikatnego wybudzania, dzięki której oświetlenie w sypialni włączy się i stopniowo będzie zwiększać swoją jasność o określonej porze. Ma to imitować wschód słońca, stopniowo wybudzając użytkownika z fazy głębokiego snu, ułatwiając pobudkę.

Niewykluczone, że interfejs aplikacji nieco się zmieni, lecz jeszcze nie wiemy, co Samsung szykuje w tym zakresie. Nowa aplikacja SmartThings powinna ukazać się w ciągu najbliższych miesięcy, najprawdopodobniej niedługo po sierpniowej premierze nowego Folda oraz Flipa. Nie pojawiły się informacje, czy w One UI 5.0 aktualizowana apka będzie częścią preinstalowanego oprogramowania, czy zostanie ona zaktualizowana poprzez Google Play.