Samsung SmartThings Home Life
fot. Samsung

Samsung robi porządki w SmartThings i tworzy nowe centrum zarządzania domem

Samsung SmartThings oferuje obecnie szeroki wachlarz różnego rodzaju usług powiązanych z urządzeniami Smart Home. Kolejne funkcje dodawane systematycznie przez producenta na przestrzeni ostatnich kilku lat mogą przyprawiać o mały ból głowy, dlatego postanowił nieco je uporządkować.

Poznajcie SmartThings Home Life

Podczas prezentacji urządzeń z serii Bespoke Home 2022 Samsung zapowiedział także spore zmiany, które nastąpią w aplikacji SmartThings. Chodzi głównie o nową usługę SmartThings Home Life, która stanowi rozszerzenie popularnej aplikacji do zarządzania Smart Home.

Nowa funkcja zapewni zintegrowaną i scentralizowaną kontrolę nad urządzeniami marki Samsung, łącząc w jednym miejscu cały pakiet dedykowanych usług wspierających użytkowników w wykonywaniu codziennych czynności.

W skład SmartThings Home Life wchodzi sześć usług:

  • SmartThings Cooking – inteligentne wsparcie w kuchni oferujące m.in. wyszukiwanie przepisów, automatyczne ustawianie parametrów gotowania, zarządzanie listami zakupów, ustawienia dotyczące przechowywania żywności, rekomendacje planów żywieniowych i inne dodatki usprawniające proces przygotowywania posiłku.
  • SmartThings Energy – usługa kontrolowania zużycia energii, pozwalająca na tworzenie raportów o wykorzystaniu prądu, inteligentne oszczędzanie energii w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji czy też zmniejszanie śladu węglowego gospodarstwa domowego.
  • SmartThings Clothing Care – dzięki niej użytkownicy mogą połączyć swoje produkty utrzymujące czystość odzieży, takie jak suszarka, AirDresser oraz ShoeDresser z serii Bespoke, a także wszystkie inteligentne pralki Samsunga. Pozwala to na inteligentne zarządzanie garderobą i lepsze dbanie o odzież dzięki wielu opcjom dla tych produktów, spersonalizowanym rekomendacjom i przypomnieniom o konieczności zakupu środków piorących.
  • SmartThings Pet Care – funkcja opieki nad zwierzętami podczas przebywania poza domem. Za jej pomocą możliwe jest puszczanie muzyki lub programów telewizyjnych swoim pupilom, podglądanie ich poczynań za pomocą kamery w robocie sprzątającym oraz regulację oświetlenia, klimatyzacji i oczyszczacza powietrza.
  • SmartThings Air Care – umożliwia pozyskiwanie informacji na temat jakości powietrza w mieszkaniu oraz poza nim, sterowanie oczyszczaczem oraz ustawienia klimatyzacji.
  • SmartThings Home Care – funkcja nadzorowania wszystkich urządzeń, sprawdzania ich statusu, kontrolowania wymiany komponentów (np. filtra w oczyszczaczu powietrza) i ogólnej konserwacji produktów.
Samsung SmartThings Home Life
fot. Samsung

Dostępność nowego centrum sterowania Samsunga

Centrum sterowania Home Life zostanie udostępnione jeszcze w tym miesiącu w aż 97 państwach na całym świecie, a wszystkie opisywane powyżej funkcje zostaną zintegrowane w jedną zakładkę „Life” w aplikacji SmartThings. Ponadto w lipcu producent przewiduje wydanie aktualizacji dla lodówek z funkcją FamilyHub, dzięki czemu możliwe będzie skorzystanie z nowych funkcji.

Równocześnie Samsung zastrzega, że usługi skoncentrowane są wyłącznie na wybranych inteligentnych produktach marki i do ich wykorzystania konieczne jest posiadanie kilku względnie nowych produktów z oferty koreańskiego producenta. Niektóre funkcjonalności nie są dostępne we wszystkich krajach.

Aplikacja SmartThings jest dostępna w Sklepie Google Play oraz App Store. Pobrać ją mogą posiadacze smartfonów z Androidem 8.0 lub nowszym i przynajmniej 2 GB RAM oraz użytkownicy iPhone’ów z iOS w wersji co najmniej 13.0. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie producenta oraz w sklepach z aplikacjami.