Samsung The Frame
Samsung The Frame

TV Samsung The Frame z matową powłoką – nie odróżnisz go od obrazu

The Frame to seria telewizorów Samsunga, które spełniają nie tylko funkcję odbiornika telewizyjnego, ale dodatkowo (albo przede wszystkim) stanowią niezwykle stylowy dodatek do wnętrza. Niedawno na polskim rynku pojawiła się nowa wersja telewizora. Zyskał on matową powłokę ekranu (potwierdzoną certyfikatem Glare Free), która sprawia, że dzieła wyświetlane na ekranie są jeszcze bardziej podobne do obrazów. Zniknęły rozpraszające refleksy światła.

Samsung The Frame z matową powłoką

Telewizory The Frame mieliśmy już okazję poznać w 2017 roku. Od tamtego czasu zyskały one spore grono miłośników – w samym 2021 roku sprzedano ich ponad milion sztuk, co mówi już samo za siebie. Dlatego Samsung postanowił nieco ulepszyć swoje dzieło i rzeczywiście nieźle się do tego zadania przyłożył.

Oprócz wprowadzenia rewolucyjnej matowej powłoki pojawiły się także nowe ramki, które sprawiają, że urządzenie jeszcze bardziej upodabnia się do obrazu. Jakby tego było mało, możemy wybierać spośród różnych stylów i kolorów. Oczywiście wszystkie dodatki musimy nabyć oddzielnie.

Samsung The Frame
Samsung The Frame

Każdy użytkownik, chcący zamienić swój salon w mini galerię sztuki, będzie miał dostęp do Art Store, gdzie zostało umieszczonych ponad 1,6 tys. dzieł. Warto zaznaczyć, że część z nich dostępna jest dopiero po wykupieniu subskrypcji. Teraz należy tylko włączyć Tryb Sztuka i podziwiać wyświetlane obrazy. Oczywiście można tu także użyć swoich własnych zdjęć. Przymocowanie The Frame do ściany znacznie ułatwi dodany w zestawie z uchwyt.

Parametry urządzenia

Telewizor wykorzystuje ekran technologii LCD, który wzbogacono o kropki kwantowe (Quantum Dot), oddające perfekcyjnie miliard kolorów, niezależnie od jasności. The Frame wyposażono również w wydajny procesor AI Quantum 4K, który odpowiada m.in. za skalowanie obrazu do 4K przy użyciu sztucznej inteligencji oraz technologii głębokiego uczenia.

Samsung The Frame
Samsung The Frame

Dochodzi tu również obsługa różnych technologii HDR (HDR10, HLG) oraz częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Za jakość dźwięku odpowiada system wbudowanych głośników 2.0.2, obsługujących Dolby Atmos. Pojawiła się również funkcja Komfort dla Oczu, która automatycznie dopasowuje jasność obrazu i temperaturę kolorów, w zależności od pory dnia, a także ilości naturalnego światła zewnętrznego. Dzięki temu obraz staje się jeszcze bardziej przyjazny dla oka.

Ceny telewizora Samsung The Frame różnią się w zależności od wielkości i wynoszą kolejno:

  • 32-calowy Samsung The Frame – 2999 złotych;
  • 43-calowy Samsung The Frame – 6499 złotych;
  • 50-calowy Samsung The Frame – 7499 złotych;
  • 55-calowy Samsung The Frame – 8499 złotych;
  • 65-calowy Samsung The Frame – 9999 złotych;
  • 75-calowy Samsung The Frame – 14999 złotych;
  • 85-calowy Samsung The Frame – 22999 złotych.