Nowe funkcje inteligentnych kamer Netatmo
Fot. Netatmo

Nowe funkcje inteligentnych kamer Netatmo

Ceny produktów są coraz wyższe, a wraz z tym rośnie zapotrzebowanie na zabezpieczanie swoich dóbr. Właśnie dlatego firma Netatmo zdecydowała się rozszerzyć możliwości swoich inteligentnych kamer. Co nowego będą oferowały?

Bezpieczeństwo jest jedną z rzeczy, na które najbardziej zwracamy uwagę na co dzień. Niezależnie czy mówimy o inwestowaniu w kaski, gdy jeździmy na rowerze, czy w ubezpieczenie samochodu, to kluczowe jest właśnie poczucie, że maksymalnie zabezpieczyliśmy nasze zdrowie i dobra. By móc zaoferować dodatkową ochronę, Netatmo zwiększyło możliwości swoich inteligentnych kamer.

Dodatkowa ochrona w twoim domu

Netatmo zdecydowało się dołączyć do swojej oferty konfigurację wielokamerową Multicam, która oddaje w ręce użytkownika system, pozwalający na komunikację urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych. Pozwala im to stworzyć bezpieczne, monitorowane i stosunkowo zamknięte środowisko. Tym samym, do minimum zmniejsza się możliwość przekradnięcia niezauważonym, a także wzrasta liczba urządzeń, które mogą wykryć niebezpieczeństwo.

Komunikacja między poszczególnymi systemami daje wiele nowych możliwości. Od teraz naruszenie jednej strefy (niezależnie czy podwórza, czy mieszkania) będzie skutkowało uruchomieniem obu syren alarmowych. Tym samym, nawet przy niewidocznym wtargnięciu na naszą posesję, uruchomione zostaną wszystkie zabezpieczenia, których nie da się dezaktywować jednocześnie bez specjalnych protokołów, o których wie tylko użytkownik. Dodatkowo właściciel otrzymuje natychmiastowy komunikat na swoje urządzenie za sprawą aplikacji Home+Security.

Nowy system rozpozna wszystko

Nowoczesna kamera jest wyposażona w zaawansowany system rozpoznawania twarzy. Algorytmy są tak skonstruowane, by rozróżnić, czy w obiektywie znajduje się jeden z domowników, czy osoba obca. Dzięki temu, w przypadku nieautoryzowanego wtargnięcia, syreny aktywują się natychmiastowo, a system wysyła na naszego smartfona komunikat o zagrożeniu.

Bardzo ważną cechą zabezpieczeń, jest to, że system nie rozpoznaje tylko twarzy. Inteligentna kamera zewnętrzna rozróżnia ludzi, zwierzęta, a nawet pojazdy, rejestrując znaczną liczbę szczegółów. Oznacza to, że nawet w przypadku naruszenia miru domowego, będziemy mogli przekazać dużą ilość danych policji, co zwiększy prawdopodobieństwo schwytania sprawcy.

Urządzenia są kompatybilne z systemami Apple Homekit, Amazon Alexa i Google Assistant. Nowa inteligentna kamera zewnętrzna z alarmem jest już dostępna w cenie 1649,99 złotych, a inteligentna kamera domowa kosztuje aktualnie 949,99 złotych. Jeśli mowa z kolei o całym inteligentnym systemie alarmowym, w skład którego wchodzi kamera domowa, czujniki otwarcia oraz specjalna syrena wewnętrzna, kosztuje on 1650 złotych.