Klimatyzator Cecotec ForceClima 9050 trafił do sprzedaży w Polsce
Fot. Cecotec

Klimatyzator Cecotec ForceClima 9050 trafił do sprzedaży w Polsce

Klimatyzatory to coraz częstszy temat rozważań w polskich domach. Klimat staje się coraz bardziej nieprzyjazny, a fale upałów skutecznie utrudniają nam życie. Na polskim rynku pojawił się nowy produkt, jakim jest Cecotec ForceClima 9050.

W Polsce coraz więcej miesięcy jest wręcz nieznośnie gorących, a ludziom żyje się coraz trudniej przez zmniejszający się obszar osłonięty drzewami. Właśnie dlatego coraz więcej Polaków myśli o kupnie klimatyzatorów. Jak wynika z analiz, wzmianki na ten temat w internecie w maju 2022 wzrosły ponad dwukrotnie, w stosunku do roku ubiegłego. Właśnie dlatego dobrą wiadomością jest pojawienie się nowego produktu na naszym rynku.

Nowy klimatyzator lepszy od konkurencji?

Klimatyzator Cecotec ForceClima 9050 jest urządzeniem, które może odpowiadać za wiele zadań. Dzięki niemu będziemy mogli się ochłodzić, a także wentylować oraz osuszać mieszkanie. Producent zdecydował się oddać w ręce użytkownika dwa tryby działania, w zależności od preferencji nabywcy, a także stworzył specjalny tryb nocny, który dodatkowo zmniejsza pobór prądu i dostosowuje tryb pracy tak, by działać najwydajniej bez naszej ingerencji.

By dodatkowo ułatwić wykorzystanie urządzenia, zostało ono wyposażone w duży ekran. Może on sygnalizować niedobory, przepełnienia zbiorników na wodę oraz przypominać o niezbędnych czynnościach serwisowych. Wszystko w przystępnym systemie, który może stać się naszym największym przyjacielem w gorące dni.

Parametry klimatyzatora Cecotec ForceClima 9050
Czynnik chłodniczyR290
Godzinowe zużycie energii (EER) [kWh]1.01
Moc [W]2640
Wskaźnik efektywności energetycznej (EER)2.6
Wydajność znamionowa (EER) [kWh]2.6
Klasa energetyczna chłodzeniaA
Poziom hałasu [dB]65
FunkcjeRegulacja poziomów mocy,
Regulacja prędkości nawiewu,
Sterowanie za pomocą pilota Funkcja Sleep,
Osuszanie powietrza,
Uchwyt do przenoszenia,
Wentylacja,
Wskaźnik poziomu wody,
Wyświetlacz,
Zegar 24-godzinny
Parametry fizyczne
Głębokość [cm]35
Szerokość [cm]33.5
Waga [kg]22
Wysokość [cm]70
Zawartość zestawuklimatyzatora Cecotec ForceClima 9050,
zestaw okienny,
pilot,
podręcznik

ForceClima 9050 pobiera ciepłe powietrze z otoczenia, schładza je i oddaje użytkownikowi tak, by osiągnąć pożądaną temperaturę. Skondensowane gorące powietrze jest odprowadzone na zewnątrz za pomocą specjalnej rurki. Producent wbudował w urządzenie zegar, który umożliwia zaprogramowanie go do naszych potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć z idealnie schłodzonego mieszkania zawsze, gdy wrócimy po ciężkim dniu do domu.

Bardzo niska cena eksploatacji

Cecotec ForceClima 9050  może poszczycić się klasą efektywności energetycznej A. Przy aktualnych cenach prądu, ta właściwość jest kluczowa dla oszczędnego korzystania z klimatyzatora.

Urządzenie jest również ekologiczne, nie tylko, jeśli mowa o oszczędności prądu. Klimatyzator wykorzystuje do chłodzenia gaz R290, który może poszczycić się tym, że nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Dodatkowo twórcy stworzyli na potrzeby urządzenia system SaveWater, który pozwala na ponowne wykorzystanie odparowanej wody, co również zwiększa wydajność pracy.

Klimatyzator Cecotec ForceClima 9050 może być ciekawą alternatywą na naszym rynku. Urządzenie oferuje wiele opcji i możliwości, przy stosunkowo niewysokim zużyciu prądu, a także konkurencyjnej cenie.

Aktualnie schładzacz jest dostępny w Polsce w cenie 2171 złotych.