Kuweta samoczyszcząca Popur X5
Fot. Popur

Propur ma coś dla fanów kotów. Kuweta, która sama się sprząta

Fani kotów od lat deklarują, że to ich pociechy są najlepsze, najbardziej urocze i najpiękniejsze. Z tą niewątpliwą radością wiąże się również wiele obowiązków. Jednym z nich jest sprzątanie kuwety. Teraz jednak z tym koniec za sprawą Popur X5.

Koty to fantastyczne, acz bardzo niezależne zwierzęta. Ludzie, którzy decydują się na ich przygarnięcie, poza niewątpliwą radością, zyskują również ogromną ilość obowiązków. Najbardziej uciążliwym z nich jest sprzątanie kuwety, która jest niewątpliwie ogromnym źródłem brzydkich zapachów. Marka Popur sprawi, że problem odejdzie w zapomnienie.

Urządzenie przełomowe

Na rynku od lat pojawiało się wiele rozwiązań, które umożliwiały odciążenie opiekunów z tej niezbyt przyjemniej czynności. Większość z nich jednak dokłada więcej zmartwień niż realnie pomaga. Tymczasem wygląda na to, że Popur deklasuje konkurencję i prezentuje swój nowatorski system.

Popur X5 swój sukces może zawdzięczać ciekawemu systemowi składającemu się z dwóch pojemników, które oddzielają koci mocz i kał. Przedstawiciele firmy uważają, że jest to kluczowe do wspomagania czyszczenia, co bezpośrednio przekłada się na zabicie nieprzyjemnych aromatów.

Autorski mechanizm firmy nazwany DuoTilt najpierw przechyla podstawę kuwety, aby odsiać nieczystości od żwirku, a następnie ponownie zmienia płaszczyznę, by przerzucić odchody do odpowiedniego pojemnika, bez dokładania do niego substancji pokrywającej kocią toaletę. W zależności od wersji trafiają one do kartonowego kosza w wersji podstawowej lub do elektrycznie zamykanego kosza w modelu Popur Pro.

Można wybrać model do swoich potrzeb

Model podstawowy (Basic) jest idealny dla osób, które codziennie mogą wymieniać worki z odpadami, a sam zapach nie utrudnia im funkcjonowania. Z kolei model Pro umieszcza nieczystości w hermetycznie zamkniętych komorach, które nie przepuszczają ani zapachów, ani płynów. Dzięki temu kuwetę można czyścić nawet raz w miesiącu, co jest niesamowitą oszczędnością czasu, ale i pojemników, które wraz z odpadami wyrzuca się bardzo często.

Co ciekawe, projektanci pomyśleli również o zdrowiu osób wrażliwych na zapach lub widok odchodów. System został tak zaprojektowany, by móc go opróżniać z nieczystości bez otwierania, a co za tym idzie, bez bezpośredniego z nimi kontaktu. To z pewnością ważna informacja dla wielu fanów kotów.

Inną niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że kuweta jest inteligentna. Poza samym sprzątaniem urządzenie będzie nam również sygnalizować, że komory są pełne i wymagają opróżnienia. Powiadomienia będziemy otrzymywać na telefon za sprawą specjalnie przygotowanej aplikacji.

Nowatorskie rozwiązanie niewątpliwie nie jest tanie. Za wersję Basic trzeba się liczyć z wydatkiem 279 dolarów (około 1200 złotych), z kolei za wersję Popur Pro trzeba zapłacić już 329 dolarów (około 1410 złotych). Na ten moment nie wiadomo czy będzie ono dostępne w Polsce.