youtube-tv-i-telefon
youtube-tv-i-telefon

Aplikacja mobilna YouTube będzie się teraz łatwiej synchronizować z telewizorem

YouTube wyszedł właśnie naprzeciw użytkownikom korzystającym z serwisu na swoich telewizorach, gdyż zauważył, że wielu z nich ma włączoną aplikację mobilną, jednocześnie w tym czasie oglądając filmy na dużym ekranie. Teraz będą mieli możliwość skorzystania z nowej funkcji, umożliwiającej bezproblemową synchronizację wideo między urządzeniami. Dzięki temu dostęp do różnego rodzaju interakcji będzie znacznie prostszy.

Synchronizacja aplikacji YouTube z telewizorem znacznie szybsza

YouTube już od kilku lat próbuje wprowadzić udogodnienia, jednak przychodzi im to z różnym skutkiem. Tym bardziej, jeśli chodzi o współpracę z telewizorami, gdyż wiadomo, że każdy z użytkowników może mieć całkiem inny model, który niekoniecznie jest na tyle smart, by się bez problemu synchronizować z aplikacjami.

Nowa funkcja ma znacznie uprościć cały proces parowania. W zasadzie wszystko, co należy zrobić, to otworzyć aplikację na TV oraz jej wersję mobilną na swoim telefonie i kliknąć tam przycisk „połącz” w dowolnym momencie – tak, aby zsynchronizować oglądanie. Aby korzystać z tej funkcji, musisz oczywiście zalogować się na to samo konto YouTube na telewizorze i urządzeniu, do którego jest podłączony.

Proces łączenia znacznie bardziej uproszczony

To znaczne ułatwienie poprzedniego rozwiązania, gdzie użytkownicy musieli klikać „połącz się z urządzeniem” i dopiero następowało wyszukiwanie dostępnych opcji. Tym razem zrezygnowano z protokołów przesyłania takich jak Google Cast.

Zamiast tego użytkownicy po prostu pozostają zalogowani na swoim koncie YouTube na obu urządzeniach – nie ma technicznej złożoności dla użytkownika końcowego.

Powiedział rzecznik serwisu.
youtube-tv-i telefon kupowanie
YouTube tv i telefon kupowanie

To nie koniec planów rozwojowych YouTube

Okazuje się, że to zaledwie początek planowanych zmian. YouTube pracuje nad możliwością handlu elektronicznego za pośrednictwem swojego serwisu. Wyglądać by to miało tak, że gdy oglądając dowolny filmik, zobaczymy coś, co też chcielibyśmy mieć u siebie w domu, będziemy mogli przejść z niego bezpośrednio na stronę producenta. To wszystko również w czasie synchronizacji dwóch ekranów.

Wtedy to na TV pojawi się komunikat sugerujący użytkownikom otwarcie aplikacji mobilnej w celu „doświadczenia drugiego ekranu”. Gdy to zrobią, zobaczą listę produktów przedstawionych w filmie, którą mogą następnie wyświetlić jednym dotknięciem.

Jedną z najbardziej oczekiwanych możliwości, jakie przyniesiemy naszym markom w tym roku, są zakupy. Funkcja ma zostać wprowadzona na wszystkich platformach z najnowszą aplikacją YouTube w ciągu najbliższych kilku tygodni.

mówi przedstawiciel YouTube.