YouTube TV

YouTube TV ułatwi użytkownikom dzielenie się kontem

YouTube TV to jedna z wielu platform streamingowych, oferująca ponad 85 różnego rodzaju kanałów. Nowa funkcja ma ułatwić dzielenie się kontem z bliskimi. Platforma YouTube TV istnieje od 2017 roku, jednak dopiero po 5 latach od uruchomienia zdecydowała się na ruch, który w znacznym stopniu ułatwi życie swoim subskrybentom. Chodzi konkretnie o opcje tworzenia profili na jednym koncie na wzór innych portali, takich jak choćby Netflix.

Platformy streamingowe burzą monopol telewizji

Platformy streamingowe, takie jak Netflix lub HBO MAX, zdominowały rynek filmowy, który wcześniej był tak naprawdę zmonopolizowany przez telewizję oraz kino. Powodów tak gwałtownego wzrostu popularności tych platform jest sporo, najważniejsze są jednak dwie kwestie.

Pierwszym argumentem, przemawiającym za streamingiem, jest wygoda. Od paru lat nie musimy już śpieszyć się z pracy lub ze szkoły, aby obejrzeć nasze ulubione show. Współcześnie, to my możemy decydować kiedy i gdzie zobaczymy nasz ulubiony film lub serial.

Drugim, równie ważnym aspektem rozwoju streamingu, jest brak reklam. Kogo nie irytuje kiedy w kulminacyjnym momencie filmu pojawia się blok reklamowy, który w niektórych przypadkach potrafi trwać nawet 20 minut. Dlatego wiele osób zamiast opłacać pakiet kanałów, woli z niego zrezygnować i przeznaczyć te pieniądze na miejsce, w którym otrzyma całkowitą autonomię.

Z roku na rok więcej osób odchodzi od standardowej telewizji i przenosi się na oglądanie w internecie, w skutek czego wiele spółek tworzy swoje portale. Do konkurowania ze swoimi rynkowymi rywalami potrzebna jest innowacja albo przynajmniej podstawowe dostosowanie się do rynku. Za to dostosowanie zabrał się YouTube TV.

Jak będzie wyglądać funkcja dzielenia się kontem?

Mimo, że opcja różnych kont na jednym profilu nie jest nowa, to YouTube TV decyduje się na nią dopiero po latach funkcjonowania. Opcja będzie wyglądała praktycznie identycznie, jak w rywalizujących portalach. Producent podaje, że opcja będzie stopniowo dodawana na konta. Możliwość wyboru kont pojawi się również na Chromecast z Google TV. Jeżeli konto ma tylko jednego odbiorcę, możliwe będzie wyłączenie tej opcji – wystarczy wejść w ustawienia poniżej wyboru profili.