Pilot Siri Remote drugiej generacji
Pilot Siri Remote drugiej generacji (źródło: Apple)

Netflix nareszcie dostosował swoją aplikację do tvOS 15

Użytkownicy Apple TV od wielu miesięcy nie mogli doprosić się o wprowadzenie nowego odtwarzacza w aplikacji Netflix. Serwis streamingowy dotychczas korzystał z własnego interfejsu, co mogło powodować lekkie zamieszanie.

Netflix zmienił odtwarzacz w aplikacji na Apple TV

Przystawka Apple TV jeszcze do niedawna nie miała „systemowego”, zalecanego przez producenta odtwarzacza multimediów. Każda usługa streamingowa, dostępna na tej platformie, korzystała więc z własnego interfejsu podczas odtwarzania filmów czy seriali.

Zmieniło się to wraz z tvOS 15, kiedy Apple postanowiło ustandaryzować ten element systemu. Jednolity odtwarzacz wideo był powoli wdrażany przez niektórych usługodawców. Od dłuższego czasu można z niego korzystać w aplikacji HBO Max, która stosunkowo niedawno zastąpiła HBO GO na polskim rynku. Największy opór przed zmianą stawiali dwaj duzi gracze rynku VOD – Netflix oraz Amazon Prime Video.

Netflix używa Sztucznej Inteligencji
fot. Netflix

Obecnie już tylko ten ostatni uparcie trzyma się swojego własnego interfejsu odtwarzania. Netflix bowiem postanowił nareszcie zaktualizować ten element swojej aplikacji. W związku z tym, w wersji 2.1.23, która jest już od kilku dni dostępna w App Store, zastosowano natywny odtwarzacz, który Apple przygotowało specjalnie z myślą o swojej przystawce.

Jest on znacznie prostszy niż dotychczasowy – nad osią czasu wyświetla się jedynie tytuł odtwarzanego materiału, przycisk do zmiany języka napisów oraz menu wyboru języka dialogów. Poniżej paska można znaleźć jedynie wysuwany panel informacji o tym, co oglądamy, wraz z przyciskiem do odtworzenia go od samego początku.

Nowy interfejs to nie wszystko

Jak podaje 9to5Mac, w nowej wersji wzbogacono aplikację również o obsługę nowego pilota Siri Remote (w Polsce znanego jako pilot Apple TV Remote) 2. generacji, który pojawił się na rynku wraz z premierą Apple TV 4K 2. generacji. Użytkownicy powinni dzięki temu móc wygodniej korzystać z aplikacji Netfliksa na przystawce.

Niestety, apka dla Apple TV wciąż odstaje od ideału. Nadal nie pojawiła się w niej integracja z aplikacją TV, która pozwala połączyć używane przez nas serwisy VOD. Dzięki niej, użytkownicy przystawki mogą przeglądać wszystkie seriale, filmy i transmisje w jednym miejscu, bez konieczności „przeskakiwania” pomiędzy aplikacjami. Netflix nie wspiera również funkcji kolejki dodanej do odtwarzacza w tvOS 15.4.