Aplikacja Philips Hue wkrótce pozwoli na łatwe zarządzanie kilkoma bramkami oświetlenia
fot. Philips

Aplikacja Philips Hue wkrótce pozwoli na łatwe zarządzanie kilkoma bramkami oświetlenia

Nowa aktualizacja aplikacji Philips Hue przynosi garść ciekawych nowości. Z jednej z nich z pewnością ucieszą się posiadacze kilku bramek do sterowania oświetleniem. Pojawiła się także nowość dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z ekosystemem Philipsa lub rozszerzyć swój zestaw inteligentnych żarówek.

Philips ułatwi sterowanie wieloma bramkami Hue

W ostatnich dniach pojawiła się nowa aktualizacja aplikacji Philips Hue, oznaczona numerem 4.16. Jedną z najciekawszych zmian, która pojawiła się w tej wersji, jest udostępnienie nowej opcji w menu ustawień – „Moje konto”.

Według zapewnień producenta, zalogowanie się do swojego konta Hue pozwoli użytkownikom na sterowanie oświetleniem podłączonym do wielu bramek, niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdują. Dotychczas, było to wykonalne, lecz wymagało używania wielu kont w usłudze – producent nie przewidział możliwości przypisania więcej niż jednego mostka do konta użytkownika.

Opis funkcji w aplikacji sugeruje, że powinna działać poprawnie, lecz tak, niestety, nie jest. Najwidoczniej producent wciąż pracuje nad możliwością parowania kilku bramek z kontem, a nowe menu w ustawieniach znalazło się w najnowszej aktualizacji przypadkiem. Niemniej jednak, całość brzmi naprawdę zachęcająco dla użytkowników posiadających rozległe systemy lub korzystających z oświetlenia Philipsa w więcej niż jednej lokalizacji.

Konto Philips Hue
fot. Hue Blog

Tryb demo oraz nowe sceny dostępne w aplikacji

Wraz z aktualizacją do wersji 4.16 do aplikacji Philips Hue zawitał również tryb demo, który może pozwolić osobom niezdecydowanym na szersze zapoznanie się z ekosystemem producenta. W ramach pokazu użytkownicy mogą odwiedzić „wirtualne pomieszczenia” i sprawdzić, w jaki sposób działają żarówki, lampy, przełączniki oraz czujniki Hue.

Nie są to, co prawda, odczucia na poziomie chociażby pokazu w AR, umożliwiającego sprawdzenie, jak wyglądałby pokój z oświetleniem Philips Hue, lecz z pewnością to mały krok w kierunku zachęcenia użytkowników do uzupełniania swojego ekosystemu.

W aplikacji pojawiły się także nowe trzy nowe gotowe sceny – Miami, Rio oraz Cancun. Te kolorowe sceny można z łatwością zastosować do swoich urządzeń i cieszyć się idealnym klimatem na domówkę ?