Xiaomi Mijia filtr wody
fot. Xiaomi

Nowości Xiaomi zadbają o czystą wodę, powietrze i podłogi

Do oferty produktów AGD Xiaomi dołączyły właśnie nowe produkty, które pomogą zadbać o czystość naszego domu. Firma zaprezentowała bezprzewodowego mopa elektrycznego, wentylator z oczyszczaczem powietrza oraz filtr wody z dedykowanym kranem.

Podwójny mop elektryczny dokładnie umyje podłogi

Pierwszą z nowości wartych uwagi jest nowy mop Xiaomi Mijia Dual-brush Wireless Mopping Machine. Jak wskazuje nazwa, jest to bezprzewodowe urządzenie, wyposażone w dwie obracające się szczotki mopujące podłogę. Całość dopełnia niewielki silnik ułatwiający wykonywanie ruchów w przód i w tył.

Według zapewnień producenta, urządzenie jest w stanie bardzo dobrze czyścić podłogi, nawet przy samych krawędziach. Ponadto, produkt wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 420 ml, dzięki któremu mop jest automatycznie zwilżany świeżą wodą. W środku znalazło się miejsce także na pojemnik na brudną wodę. Ten ma pojemność zaledwie 200 ml, lecz z pewnością powinien wystarczyć. Mop może sięgać również pod meble, dzięki możliwości pochylenia jego uchwytu o 90 stopni. Przy maksymalnym pochyleniu całość ma jedynie 13 cm wysokości.

Xiaomi Mijia podwójny mop
fot. Xiaomi

Xiaomi Mijia Dual-brush Wireless Mopping Machine ma wbudowany akumulator pozwalający na maksymalnie 35 minut pracy. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odstawić urządzenie do stacji dokującej, która nie tylko je naładuje, ale również umyje jego szczotki.

Mieszkańcy Chin mogą obecnie zamówić urządzenie na platformie crowdfundingowej producenta. Cena w ramach kampanii to 899 juanów, czyli około 600 złotych. Gdy urządzenie trafi do oficjalnej sprzedaży, jego cena ma wynosić 999 juanów (ok. 665 złotych).

Xiaomi Mijia podwójny mop
fot. Xiaomi

Wentylator, który oczyści powietrze

Producent zaprezentował również nowy wentylator połączony z oczyszczaczem powietrza. Dzięki Mijia Smart Bladeless Purification Fan możliwe jest wyłapywanie drobinek zanieczyszczeń z powietrza. Xiaomi zapewnia, że urządzenie jest w stanie usunąć do 99,96% cząsteczek o średnicy 80-90 nanometrów.

Ponadto, filtr urządzenia pokrywa dodatkowa warstwa przeciwbakteryjna i przeciwwirusowa, która wyłapuje i dezaktywuje chorobotwórcze organizmy unoszące się w powietrzu.

Xiaomi Mijia wentylator z oczyszczaczem
fot. Xiaomi

Gdy powietrze zostanie przefiltrowane, jest rozprowadzane po pomieszczeniu. Charakterystyczna wieża pozbawiona klasycznych łopatek rozdmuchuje je na obszarze o szerokości 10 metrów z prędkością nawet do 15,5 m/s. Sprawia to, że wentylator jest w stanie wywoływać cyrkulację 1700 m3 powietrza na sekundę.

Urządzenie wyposażono także w czujnik temperatury i wilgotności powietrza oraz sensor stężenia pyłów PM 2.5. Całość dopełnia obsługa asystenta głosowego XiaoAI oraz aplikacji na smartfony. W zestawie znajduje się również pilot, pozwalający na sterowanie urządzeniem bez smartfona.

Urządzenie trafiło do przedsprzedaży na chińskiej platformie crowdfundingowej w cenie 1299 juanów (ok. 865 zł), zaś po wejściu na rynek ma kosztować 1599 juanów, co przekłada się na około 1065 złotych.

Xiaomi Mijia wentylator z oczyszczaczem
fot. Xiaomi

Xiaomi oferuje nawet inteligentny filtr wody

Oferta Xiaomi jest bardzo bogata na niemal każdym polu, a do oferty dołączył również filtr wody, przeznaczony do montażu pod kuchennym zlewem. Mijia Water Purifier 1000G ma sześć warstw filtrowania dla dokładnego usuwania zanieczyszczeń, osadów oraz chloru, a także dwa pręty wykonane z węgla aktywnego dla dodatkowego poprawienia smaku wody.

Xiaomi Mijia filtr wody
fot. Xiaomi

Ponadto, w środku znalazło się miejsce na filtr odwróconej osmozy, który usuwa z wody metale ciężkie oraz bakterie. Według zapewnień producenta, jeden taki filtr powinien wystarczyć na nawet 5 lat użytkowania, co sprawia, że urządzenie od Xiaomi staje się niemal bezobsługowe. Niepozorna obudowa urządzenia skrywa również czterokomorową pompę, która zapewnia bardzo cichą pracę.

W zestawie z filtrem znajduje się dedykowany kran, który został wyposażony w niewielki wyświetlacz informujący użytkownika o stanie wody i filtrów. Kiedy zajdzie potrzeba wymiany, kran wyświetli stosowny komunikat, a więc korzystanie z aplikacji Mijia nie jest konieczne.

Xiaomi Mijia filtr wody
fot. Xiaomi

Jeśli chodzi o wydajność – producent zapewnia możliwość przefiltrowania do 2,65 litra wody w ciągu minuty. Jeśli znajduje się w nim woda, która już została przefiltrowana, napełnienie szklanki o pojemności 150 ml ma zajmować 3,5 sekundy.

Xiaomi Mijia Water Purifier 1000G jest już w sprzedaży w Chinach, a jego cena wynosi 2299 juanów, co przekłada się na ok. 1530 złotych.

Nie jest wiadome, czy którykolwiek z nowych produktów marki trafi do oficjalnej sprzedaży poza Chinami.