HBO Max
(źródło: HBO Max)

Sprawdź, czy Twój telewizor obsługuje aplikację HBO Max

HBO Max nareszcie dotarło do Polski. Usługa zastąpiła dotychczasowy serwis VOD HBO GO, ale wymaga korzystania z odrębnej aplikacji. Na jakim sprzęcie można z niej skorzystać? Lista urządzeń jest dość szeroka.

Telewizory obsługujące aplikację HBO Max

Wiele osób preferuje oglądać filmy i seriale na telewizorze. Nic dziwnego – eksplorując zawartość usługi HBO Max można przyjemnie spędzić wieczór na kanapie w salonie. Niestety, nie każdy posiadacz telewizora z funkcjami Smart będzie mógł skorzystać z tej usługi z użyciem dedykowanej aplikacji.

Sprawdźmy, jakie minimalne wymagania należy spełnić, by zainstalować HBO Max na poszczególnych rodzajach urządzeń.

Telewizory Samsung

Jak podaje HBO, aplikację mogą zainstalować posiadacze Samsung Smart TV z 2016 roku i nowszych. By to zrobić, należy udać się do sklepu z aplikacjami na telewizorze i wyszukać „HBO Max”. Jeśli nie pojawia się ona na liście wyników, urządzenie może być nieobsługiwane.

Samsung również stworzył dokładną listę wszystkich modeli, które mogą skorzystać z nowej usługi VOD. Znalazło się tam wiele urządzeń wyprodukowanych w 2016 roku lub później, w tym także lifestyle’owe telewizory The Frame, The Serif oraz The Sero.

Telewizory LG

W przypadku telewizorów LG występuje delikatna rozbieżność pomiędzy informacjami przekazanymi przez HBO oraz samego producenta. Dostawca usługi podaje na swojej stronie wsparcia, że do zainstalowania aplikacji wymagany jest LG TV z systemem webOS 3.5 lub nowszym. Producent wskazuje natomiast, że jest ona wspierana na urządzeniach działających pod kontrolą webOS 4.0 (czyli z 2018 roku lub nowszych). LG podaje również dokładną listę telewizorów obsługujących aplikację HBO Max.

By sprawdzić, czy na waszym telewizorze LG z systemem webOS dostępna jest dedykowana aplikacja, wystarczy udać się do sklepu z aplikacjami LG Content Store. Tam, w polu wyszukiwania, wystarczy wpisać „HBO Max” i poszukać ikony usługi pośród wyników wyszukiwania.

LG OLED evo
fot. LG

Telewizory i przystawki TV z systemem Android TV lub Google TV

By zainstalować aplikację HBO Max na urządzeniach z systemem Android TV lub Google TV, wymagany jest Android w wersji 5.0 lub nowszej. Oznacza to, że każdy telewizor lub przystawka działająca pod kontrolą tego systemu powinna mieć możliwość skorzystania z nowej usługi streamingowej HBO.

W celu pobrania aplikacji należy udać się do Sklepu Google Play i wyszukać „HBO Max”. Na moim telewizorze nie wymagało to nawet ręcznego wpisywania nazwy w pole wyszukiwarki – aplikacja była pierwsza na liście polecanych do zainstalowania.

Apple TV

By zainstalować nową aplikację HBO na tej platformie, wymagana jest przystawka Apple TV 4K lub Apple TV HD z systemem tvOS 12.2 lub nowszym. W tym celu należy udać się do App Store i skorzystać z wyszukiwarki by znaleźć aplikację.

Konsole PlayStation i Xbox

HBO Max można oglądać również za pośrednictwem konsoli podłączonej do telewizora. Obsługiwane są Playstation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X|S. By ją pobrać, należy udać się do sklepu z aplikacjami odpowiedniego dla wybranej konsoli i wyszukać HBO Max.

Posiadacze konsoli Xbox mogą również zainstalować ją zdalnie przechodząc na stronę Microsoft Store w przeglądarce lub uruchamiając aplikację Microsoft Store na komputerze z Windows 10 lub 11. Na stronie aplikacji wystarczy kliknąć „Zainstaluj na moich urządzeniach” i wybrać pożądaną przez nas konsolę podpiętą do naszego konta Microsoft.

Rejestracja w HBO Max
Założenie konta w HBO Max jest bardzo proste | fot. Tabletowo.pl

Moje urządzenie nie jest obsługiwane – co teraz?

Jeśli wasz telewizor lub podpięte do niego urządzenia nie mogą skorzystać z HBO Max, możecie oglądać seriale i filmy na smartfonie, tablecie lub komputerze. Oto minimalne wymagania sprzętowe dla tych urządzeń:

 • smartfon lub tablet z Androidem – system Android 5.0 Lollipop lub nowszy,
 • iPhone, iPad, iPod Touch – system iOS/iPadOS 12.2 lub nowszy,
 • komputer:
  • Windows 7 lub nowszy, zaktualizowana przeglądarka Chrome, Firefox lub Microsoft Edge,
  • macOS 10.12 lub nowszy (w przypadku oglądania przez przeglądarkę Safari),
  • macOS 11 lub nowszy na komputerze z procesorem Apple M1 (w przypadku korzystania z dedykowanej aplikacji z Mac App Store),
  • Chromebook z Chrome 95 lub nowszym.

Jeśli macie możliwość podpiąć obsługiwanego laptopa do telewizora lub przesyłać obraz za pomocą Chromecasta bądź AirPlay 2, również możecie skorzystać z tej opcji, by wyświetlać HBO Max na telewizorze.