sztuczna inteligencja
fot. Unsplash.com

YouTube TV dodaje wsparcie funkcji picture-in-picture na iOS

Jedna z największych wad aplikacji YouTube TV na iOS odchodzi właśnie w niepamięć. Zespół odpowiedzialny za usługę ogłosił, że użytkownicy mogą już korzystać z trybu picture-in-picture na pierwszych urządzeniach Apple.

Telewizja na żądanie prosto od YouTube

YouTube TV to usługa streamingowa oraz VOD dostarczająca użytkownikom materiały z około 90 stacji telewizyjnych. Wystartowała ona 5 lat temu w wybranych miastach Stanów Zjednoczonych, a w 2021 roku miała ponad 3 miliony subskrybentów.

Wielu użytkowników YouTube TV ceni sobie szeroką dostępność kanałów informacyjnych, sportowych, rozrywkowych oraz dla dzieci. Umożliwiają to kontrakty z największymi dostawcami treści telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, dzięki którym aplikacja jest w stanie zastąpić inne abonamenty telewizyjne w wielu domach. Subskrypcję można również współdzielić pomiędzy kilka kont, a użytkownicy mogą nagrywać wybrane przez siebie programy i przechowywać je przez nawet 9 miesięcy bez limitu zajętego miejsca.

Usługa jest dostępna na szerokim wachlarzu platform, takich jak telewizory, przystawki TV, komputery oraz smartfony. Użytkownicy tych ostatnich nie mogli dotychczas korzystać z jednej z ciekawszych funkcji systemu iOS, która jakiś czas temu została do niego dodana. Google po wielu miesiącach wyczekiwania postanawia naprawić swój błąd.

youtube tv

YouTube TV wspiera już Obraz w obrazie

Jak ogłosił zespół YouTube na Twitterze swojej usługi telewizyjnej, aplikacja nareszcie zyskała wsparcie dla trybu picture-in-picture, pozwalając oglądać transmisje podczas wykonywania innych zadań na smartfonie. Jest to możliwe u pierwszej grupy użytkowników po przejściu do ekranu głównego w trakcie odtwarzania. Funkcja ta nie jest jednak jeszcze dostępna u każdego, a w dodatku wymaga systemu iOS 15 lub nowszego. Na ten moment, niestety, iOS 14 ani 13 (na iPadach) nie są wspierane.

Warto przypomnieć również, że funkcja PiP jest od dłuższego czasu testowana w głównej aplikacji YouTube. Użytkownicy subskrybujący YouTube Premium mogą zapisać się do testów tej funkcji z poziomu panelu ustawień aplikacji.