robot sprzątający Roborock Q7 Max+
(fot. Roborock)

Średniopółkowy robot sprzątający w świetnej cenie. Co oferuje Roborock Q7 Max+?

Na rynku zadebiutował właśnie nowy automatyczny odkurzacz marki Roborock. Q7 Max, bo o nim mowa, kusi klientów nie tylko atrakcyjną ceną, ale i sporymi możliwościami. Co potrafi ten robot ze średniej półki cenowej?

Roborock Q7 Max+ – proste czyszczenie

Nowy robot sprzątający Roborock oferuje sporą siłę ssącą na poziomie nawet 4200 Pa. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego odkurzania podłogi bez obawy o pozostawiony kurz. Szczotka główna urządzenia została wykonana z gumy, co pozwala na dokładne czyszczenie dywanów i wyciąganie z nich sporej ilości zalegającego brudu.

Roborock Q7 Max+ został wyposażony również w funkcję mopowania, dzięki której może jeszcze dokładniej zbierać wszelkie zanieszczyszczenia z podłogi. Urządzenie oferuje 30 poziomów przepływu wody i wywiera 300g nacisku na mop, a maksymalna powierzchnia, jaką jest w stanie wyczyścić w trakcie jednego sprzątania, to 240 m2. Wszystko dzięki zbiornikowi na wodę o pojemności 350 ml, który został zintegrowany z 470 ml pojemnikiem na kurz.

robot sprzątający Roborock Q7 Max+
(fot. Roborock)

Dzięki skanerowi LiDAR PreciSense, który znalazł się na pokładzie Q7 Max+, robot potrafi tworzyć precyzyjnie odwzorowane mapy naszego domu, co sprawia, że proces sprzątania jest dokładniejszy i mniej chaotyczny, a także pozwala dokładniej śledzić i nawigować robota po pomieszczeniach.

Urządzenie ma spory akumulator o pojemności 5200 mAh, dzięki któremu może pracować nawet do 3 godzin na jednym ładowaniu. Gdy proces sprzątania się zakończy, robot automatycznie wróci do stacji, gdzie nie tylko uzupełni energię, ale również opróżni pojemnik na kurz, dzięki czemu będzie zawsze gotowy do dalszego czyszczenia.

Cena Roborock Q7 Max i Q7 Max+

Nowy robot jest dostępny w dwóch wersjach – podstawowej Q7 Max oraz Q7 Max+, który w zestawie zawiera również automatycznie opróźnianą stację dokującą Pure.

Model Q7 Max z samą ładowarką kosztuje 1899 złotych, a jego wysyłka rozpocznie się 1 kwietnia 2022 roku. Bogatszy zestaw Roborock Q7 Max+ ze stacją opróżniającą to koszt rzędu 2999 złotych, a planowana data wysyłki została ustalona na 31 marca 2022 roku. Liczba sztuk w przedsprzedaży jest ograniczona do 1000.