inteligentny robot sprzątający roborock s7 maxv ultra
fot. Roborock

Roborock S7 MaxV Ultra dokładnie posprząta, sam się opróżni, a na końcu umyje mopa

Roborock zaprezentował właśnie najnowszy model swojego robota sprzątającego, Roborock S7 MaxV Ultra. Pojawiło się sporo ciekawych nowości, dzięki którym sprzątanie mieszkania będzie jeszcze dokładniejsze, a użytkownicy nie będą musieli przejmować się jego każdorazowym czyszczeniem.

Widzi, omija, odkurza i mopuje

Roborock S7 MaxV Ultra to kompleksowy odkurzacz, łączący wbudowane kamery i system omijania przeszkód, znany z modelu S6 MaxV, oraz wysoką siłę ssącą i sonicznego mopa, z których korzystają posiadacze Roborocka S7.

System omijania przeszkód ReactiveAI 2.0 jest jeszcze lepszy niż dotychczas. Robot ma trójwymiarowe skanery otoczenia, LiDAR oraz kamerę RGB, dzięki którym – niezależnie od warunków oświetleniowych – jest w stanie rozpoznawać leżące na podłodze przeszkody i z łatwością je omijać.

inteligentny robot sprzątający roborock s7 maxv ultra
fot. Roborock

S7 MaxV Ultra jest w stanie, podobnie jak podstawowy model robota, stworzyć wizualizację naszego mieszkania, uwzględniając piętra i omijając wyznaczone przez nas strefy. Dodatkowo, rozpoznane obiekty, blokujące drogę robota, zostają przesłane do chmury, a użytkownik może sprawdzić ich położenie, niezależnie czy jest w domu, czy poza nim – podobnie zresztą, jak iRobot Roomba j7+.

Po zakończonym sprzątaniu, Roborock S7 MaxV Ultra wróci do dedykowanej stacji dokującej, gdzie zostanie automatycznie opróżniony, a w dodatku wyczyści swojego mopa i napełni zbiornik wody. Dzięki temu, robot nie wymaga codziennej interakcji z użytkownikiem w celu jego wyczyszczenia po zakończonym sprzątaniu.

Producent zapewnia, że stacja dokująca nie będzie wymagała częstego opróżniania – odpowiedni komunikat będzie wysyłany użytkownikowi zaledwie raz na 7 tygodni. Co więcej, nowa stacja zapewnia nawet o 30% szybsze ładowanie niż poprzednie modele.

Wyjątkowe funkcje robota Roborock S7 MaxV Ultra

Roborock nawiązał współpracę z firmą Unilever, która w ramach swojej marki OMO stworzyła specjalny środek do stosowania w nowym robocie sprzątającym. Dzięki temu, Roborock S7 MaxV Ultra jest w stanie myć podłogi z wykorzystaniem odpowiedniego detergentu, nie zaś zwykłej wody z kranu.

Producent zapewnia, że dedykowany środek jest opcjonalny, lecz zaleca jego stosowanie. Ma on za zadanie usuwać trudniejsze plamy, zabijać bakterie oraz pozostawiać świeży zapach drzewa herbacianego. Co ważne, jest on bezpieczny, zarówno dla zwierząt, jak i dzieci.

A skoro o dzieciach mowa, z jednej z funkcji chętnie skorzystają rodzice, którzy są zmuszeni zostawić swoje pociechy w domu. Roborock S7 MaxV Ultra może bowiem, z wykorzystaniem wbudowanej kamery oraz głośnika, służyć do podglądu sytuacji w mieszkaniu oraz przesyłania komunikatów głosowych.

W nowym modelu umieszczono także mikrofon, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie rozmowy z osobami znajdującymi się w domu. Chciałoby się rzec, odkurzacz-orkiestra.

Dostępność i cena

Roborock S7 MaxV Ultra będzie dostępny na rynku w drugim kwartale 2022 roku. Jego cena wyniesie 1399,99 dolarów. W sprzedaży pojawi się także wersja z uproszczoną stacją dokującą – bez funkcji czyszczenia mopa i uzupełniania zbiornika z wodą.

Roborock S7 MaxV jest również kompatybilny ze starszymi stacjami dokującymi producenta. Jeśli jesteście posiadaczami starszego modelu, będziecie mogli kupić S7 MaxV bez stacji dokującej w cenie 859,99 dolarów.

Na ten moment nie wiemy, kiedy nowy odkurzacz trafi do sprzedaży w Europie, w tym oczywiście w Polsce.