iRobot Roomba j7 i j7+ - nowe odkurzacze, które w miarę użytkowania stają się coraz mądrzejsze

iRobot Roomba j7 i j7+ – nowe odkurzacze, które w miarę użytkowania stają się coraz mądrzejsze

Zanim zacząłem bliżej interesować się tematyką inteligentnych robotów sprzątających, nie miałem pojęcia, że rozwija się tak szybko, a producenci prześcigają się w implementacji do swoich urządzeń coraz to nowszych technologii. Współczesne roboty sprzątające, zwłaszcza te z wyższej półki cenowej, są nieporównywalnie bardziej inteligentne niż ich poprzednicy, którzy trafili do sprzedaży kilkanaście miesięcy wcześniej. Roomba j7, czyli nowość w portfolio iRobot, to świetny dowód na to, jak szybko postępuje ewolucja inteligentnych odkurzaczy.

iRobot Roomba j7 – odpowiedź na rosnące wymagania użytkowników

Czego oczekują użytkownicy inteligentnych odkurzaczy? Przede wszystkim jak najwyższej wygody, a także wymiernych efektów pracy. Chcieliby dostosować parametry pracy odkurzacza w taki sposób, by jego działalność była jak najmniej odczuwalna dla domowników, jednocześnie pozostawiając po sobie czyste podłogi.

Jak to osiągnąć? iRobot uznał, że najlepiej będzie nauczyć roboty sprzątające nawyków użytkownika. Dzięki temu, w miarę, jak urządzenie będzie eksploatowane, efekty jego pracy będą coraz bardziej satysfakcjonujące dla klienta, który zdecydował się go nabyć.

iRobot Roomba j7
iRobot Roomba j7

Właśnie z tego powodu, oprogramowanie Roomba j7 potrafi inteligentnie planować trasę przejazdu robota, uwzględniając zapamiętane elementy, takie jak meble. Jest też w stanie automatycznie rozróżnić poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego modelu, usprawniono również technologię omijania przeszkód. i Robot deklaruje, że Roomba j7 jest w stanie na tyle dokładnie rozpoznać porzucone przedmioty, żeby uniknąć zaplątania się w kable czy kontaktu z nieczystościami pozostawionymi przez domowe zwierzęta.

iRobot Roomba j7
iRobot Roomba j7

Genius 3.0 – jeszcze więcej możliwości w aplikacji towarzyszącej

W ramach plarformy iRobot Genius 3.0, aplikacja iRobot HOME zyskała zupełnie nowe funkcje, przydatne do tego, by jeszcze bardziej spersonalizować pracę odkurzacza:

  • Sprzątanie, kiedy nie ma mnie w domu – bazując na lokalizacji smartfona, oprogramowanie wie, że użytkownik opuścił dom. W momencie wykrycia nieobecności, odkurzacz włączy się automatycznie, by po powrocie do domu czekały na domowników czyste podłogi;
  • Inteligentne wspomaganie tworzenia map i propozycje nazw pomieszczeń – w momencie, gdy robot przygotuje mapę sprzątanej powierzchni, oprogramowanie automatycznie zaproponuje podział na poszczególne pomieszczenia oraz zasugeruje nazwy, jakie pomieszczenia mogą otrzymać;
  • Oszacowanie czasu sprzątania – roboty iRobot Roomba wyposażone w funkcję Imprint Smart Mapping są w stanie przewidzieć czas sprzątania mieszkania. Dzięki temu, użytkownik, widzi w aplikacji mobilnej, ile czasu zajmie robotowi praca;
  • Cicha jazda – możliwość dojazdu do sprzątanej strefy bez włączania elementów odkurzających.

Ludzie mają na głowie ważniejsze rzeczy niż odkurzanie, dlatego model Roomba j7 opracowaliśmy tak, by był inteligentny, reagował na sytuacje i nadawał priorytet potrzebom użytkowników. Działająca z technologią Genius Roomba serii j7 łączy w sobie wiele funkcji poszukiwanych przez klientów w robotach najwyższej klasy. Jest to wydajny system, który wykorzystuje najnowocześniejsze funkcje do wykrywania i omijania przeszkód. Dostosowuje się do potrzeb użytkowników, sprząta na podstawie indywidualnych preferencji oraz rozkładów dnia, a z czasem staje się coraz bardziej inteligentny. Co więcej, jego piękny design doskonale wkomponowuje się w wystrój domu. Wszystko to daje użytkownikom pewność, że zadanie zostanie wykonane zgodnie z ich osobistymi potrzebami.

Keith Hartsfield, dyrektor ds. produktów w iRobot

iRobot Roomba j7 – cena, dostępność

Odkurzacz iRobot Roomba j7 pojawi się w sprzedaży w Polsce już w najbliższym czasie. Jego cena katalogowa to 3499 złotych. Wersja iRobot Roomba j7+, wyposażona dodatkowo w stację opróżniającą Clean Base, to koszt 4499 złotych.

iRobot Roomba j7
iRobot Roomba j7