Aqara czujnik ruchu P1
Aqara czujnik ruchu P1

Czujnik ruchu Aqara P1 dostępny z dostawą do Polski!

Czujnik ruchu Aqara P1 zapowiadany był przez producenta już jakiś czas temu. W końcu nadszedł ten moment, kiedy pojawił się w regularnej sprzedaży i to dostępny międzynarodowo między innymi za pośrednictwem sklepów Amazon. Co więcej, zamówicie go też do Polski!

Czujnik ruchu Aqara P1 dostępny w Europie

Długo wyczekiwany czujnik ruchu Aqara P1 wypuszczono z drobnymi zmianami, które na pewno staną się sporym udogodnieniem dla użytkowników. Nowy model współpracuje między innymi z HomeKit, w poprzednim potrzebowaliśmy natomiast zainstalowanej aplikacji Aqara (na przykład na telefonie), by nim sterować.

Dodatkowo P1 ma możliwość ustawienia niestandardowych limitów czasu między wykrywaniem zdarzeń z dopasowaniem różnej czułości ich wykrywania – wysoka, średnia i niska. To docenią zapewne osoby narzekające na ogromną ilość fałszywych wyzwoleń urządzenia, na przykład z powodu tego, że coś znajduje się zbyt blisko niego. Teraz nie będzie już tego problemu – wystarczy zmienić parametry.

Aqara czujnik ruchu P1
Aqara czujnik ruchu P1

Czujnik ruchu Aqara P1 wyposażono również w czujnik światła otoczenia. Żywotność baterii, według producenta, ma wynosić pięć lat.

Aqara P1, tak jak większość produktów, wykorzystuje łączność Zigbee 3.0. Nastąpiła tu spora aktualizacja, gdyż poprzedni model korzystał ze starszego standardu Zigbee 1.2. Do jego montażu nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów, w zasadzie może stać gdziekolwiek, dzięki stopce umożliwiającej bezproblemową zmianę jej pozycji.

Dostępność oraz cena Aqara P1

Aqara P1 Motion Sensor kupicie na niemieckim Amazonie. Jest to o tyle istotne, że oznacza możliwość wysyłki sprzętu do Polski! Przy ofercie widnieje informacja o rabacie w wysokości 14% – w efekcie, za nowy czujnik ruchu w ofercie Aqara zapłacimy 25,99 euro (+ dostawa 5,99 euro).

Co więcej, na Facebooku producent informuje o 10% zniżki na start sprzedaży, przy wpisaniu kodu rabatowego EUMOTIONPI. Nigdzie jednak na etapie składania zamówienia nie udało mi się wpisać tego kodu, by zweryfikować finalną cenę produktu.

Kod będzie ważny do 29 kwietnia 2022 r.

Czujnik ruchu Aqara P1 dostępny z dostawą do Polski!