Aqara MagicPad S1 - nowy przełącznik ścienny z wyświetlaczem
Aqara-MagicPad-S1

Aqara MagicPad S1 – nowy przełącznik ścienny z wyświetlaczem

Firma Aqara co rusz prezentuje kolejne nowości dedykowane Smart Home. Niektóre z nich znajdują swoje zastosowanie na zewnątrz domu, tak jak na przykład inteligentny zamek do drzwi. Inne zaś świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie domowych gadżetów w jego wnętrzu. Na rynku pojawiła się nowa wersja dotykowego włącznika światła – Aqara MagicPad S1. Jakie ma funkcje?

Aqara MagicPad S1 – przełącznik ścienny z wyświetlaczem

Na stronie Aqara pojawiła się nowa wersja dotykowego włącznika światła Aqara MagicPad S1. Jego poprzednik, Smart Scene Panel S1, był dostępny dość krótko, jednak zdążył zdobyć uznanie wśród klientów. Zapewne dlatego postanowiono wprowadzić jego nową, ulepszoną wersję która można nabyć m.in. za pośrednictwem AliExpress. Z wyglądu nie różni się praktycznie niczym, nadal ma kolorowy ekran IPS o przekątnej 3.95 cala. Co się więc w nim zmieniło?

Przede wszystkim w poprzednim modelu za łączność odpowiadał jedynie Zigbee 3.0. Teraz natomiast wprowadzono udogodnienia, takie jak: Ethernet, Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) oraz Bluetooth.

Z pomocą przełącznika jesteśmy w stanie sterować nie tylko światłem, ale również wyświetlać na nim różne dane, takie jak data, godzina, temperatura, jakość powietrza czy inne zmienne. Jeden mały panel staje się wielofunkcyjnym smart gadżetem.

Aqara-MagicPad-S1
Aqara MagicPad S1

Aqara MagicPad S1 to prawie to samo, co poprzednik

Oprócz tego w Aqara MagicPad S1 zastosowano funkcje dobrze znane z Smart Scene Panel S1. Znalazł się tu wbudowany czujnik podczerwieni, który wykrywa użytkownika znajdującego się blisko niego i sam automatycznie wybudza ekran ze stanu uśpienia.

Dodatkowo potrafi dostosować barwę światła do stopnia nasilenia słońca na zewnątrz. Można nim sterować również przy pomocy gestów rąk, dzięki wbudowanej technologii AI.

Jeśli chodzi o język obsługi to jak łatwo zgadnąć, domyślnie jest on chiński, jednak producent oferuje wprowadzenie ustawień i zmiany na język angielski. Niestety, póki co poza tymi dwoma, w grę nie wchodzi żaden inny.

Aqara MagicPad S1
Aqara MagicPad S1