Centrala Connectivity kit - nowy i tani sposób na smart home
Connectivity kit

Centrala Connectivity kit – nowy i tani sposób na smart home

Każdy inteligentny dom potrzebuje centrum dowodzenia. To od niego zaczynamy w ogóle przygodę ze smart home. Marka Somfy zaprezentowała właśnie swój najnowszy produkt, który jest odpowiedni do tego zdania. To Connectivity kit, czyli nowa centrala do zarządzania urządzeniami, takimi jak bramy garażowe, bramy wjazdowe, rolety, zasłony czy urządzenia do oświetlenia. W dodatku w naprawdę przystępnej cenie.

Nowa centrala Connectivity kit

Connectivity kit to urządzenie o niewielkich gabarytach i prostym, minimalistycznym designie, wykonane z dobrej jakości plastiku. W zasadzie od razu gotowe do działania. Wystarczy je po prostu podłączyć do sieci i internetu, by cieszyć się ze wszystkich możliwości smart home.

Możemy przy pomocy jednego kliknięcia na przykład opuścić rolety, by stworzyć w domu romantyczny nastrój. Możemy zrobić to w aplikacji, bądź uruchomić komendę głosową z wykorzystaniem asystentów głosowych (Asystenta Google, Apple Siri lub Amazon Alexa) i bez potrzeby ruszania się z miejsca na przykład po telefon.

Centrala Connectivity kit - nowy i tani sposób na smart home
Connectivity kit fot. somfy

Jeśli chodzi o parowanie elementów z bramką, to działa to na bardzo podobnej zasadzie, gdy robimy to, łącząc nasz smartfon do sieci. A gdy urządzenia już są podłączone możemy sterować nimi poprzez zainstalowaną w telefonie aplikację TaHoma. Jest to niezwykle użyteczne, szczególnie, gdy jesteśmy poza domem i chcemy wykonać jakąś czynność zdalnie, np. włączyć i wyłączyć światła, by „oszukać” potencjalnych złodziei, że wciąż jesteśmy w domu, gdy wygrzewamy się na urlopie.

Connectivity kit (połączony z aplikacją IFTTT) działa także przy użyciu geolokalizacji, co może znacznie uprzyjemnić nam życie i skrócić czas związany z wjazdem do domu. System, który rozpozna, że nasz samochód zbliża się, automatycznie otworzy nam bramę, dzięki czemu będzie ona gotowa do wjazdu, gdy tylko się pojawimy.

Centrala Connectivity kit - nowy i tani sposób na smart home
Connectivity kit aplikacja TaHoma fot. somfy

Connectivity kit do kupienia osobno lub w zestawie

Connectivity kit kupowany oddzielnie kosztuje 309 złotych. Mamy jednak możliwość również zakupu zestawu z mechanizmami bram. Oczywiście, jak to przeważnie bywa, druga opcja finalnie jest korzystniejsza cenowo, niż gdybyśmy kupowali elementy oddzielnie (najtańszy zestaw 4 elementów do bram skrzydłowych kosztuje 1299 złotych).

Warto zaznaczyć, że automatyzacja bramy jest niezwykle wygodnym pomysłem. Zastępujemy tu popularny pilot radiowy (choć wciąż jest on w zestawie), sterowaniem za pomocą smartfona. Możemy również wykorzystać sterowanie głosowe, o ile nasz samochód ma zintegrowany system asystenta głosowego.

Centrala Connectivity kit - nowy i tani sposób na smart home
Connectivity kit fot. somfy.prowly

Centrala Connectivity Kit objęta jest pięcioletnią gwarancją producenta.