Smart Home (Źródło: D-Link)
Smart Home (Źródło: D-Link)

D-Link wyłącza wsparcie dla serii urządzeń Smart Home

Producent sprzętu sieciowego i elektroniki D-Link wycofuje wsparcie dla całej rodziny produktów Smart Home i kamer domowych. Urządzenia przestaną działać z końcem roku.

Koniec wsparcia dla szerokiej gamy produktów D-Link

D-Link, tajwański producent sprzętu sieciowego, urządzeń Smart Home, kamer i akcesoriów ogłosił koniec wsparcia dla części produktów. Firma zapowiedziała koniec świadczenia usług dla aplikacji mydlink Home i mydlink Baby Monitor oraz usług w chmurze. Podczas gdy w niektórych przypadkach zakończenia wsparcia producenci kończą jedynie z wydawaniem aktualizacji, D-Link całkowicie wyłącza możliwość korzystania z rodziny swoich produktów Smart Home i kamerek domowych, włącznie z tymi do nadzoru nad niemowlakami. Brak aplikacji i usługi chmurowej to brak powiadomień, zdalnej kontroli i komunikacji z posiadanymi w domu urządzeniami.

W ramach pocieszenia D-Link nie porzuca całkowicie swoich klientów i umożliwia zwrot wycofanych produktów, jeśli były kupione w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Producent podał pełną listę urządzeń, dla których wsparcie kończy się w grudniu 2022:

  • mydlink Home:

DCS-935LH, DCS-8200LH, DCS-5010L, DCS-5025L, DCS-935L, DSP-W110, DSP-W215, DSP-W115, DCH-S150, DCH-S160, DCH-G020, DCH-Z510, DCH-Z112, DCH-G022, DCH-Z122, DCH-Z110, DCH-S220, DCH-Z120, DCH-Z310

  • mydlink Baby:

DCS-700L, DCS-800L, DCS-820L, DCS-825L , DCS-850L, DCS-855L

mydlink (Źródło: D-Link)
mydlink (Źródło: D-Link)

Czas rozejrzeć się za alternatywą?

Z racji wyłączenia aplikacji mydlink Home i mydlink Baby Monitor, a więc wyłączenia możliwości komunikacji, konfiguracji i zarządzania, bezużyteczne staną się wszystkie urządzenia Smart Home od D-Link. Czujniki okienne, czujniki dymu, czujniki zalania, kamery domowe będą z końcem roku elektrozłomem, o ile użytkownicy nie znajdą alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych.

Drugą opcją jest wymiana urządzeń na rozwiązania oferowane przez konkurencję. Dużą popularnością cieszą się urządzenia oferowane przez Tp-Link. Firma oferuje szeroki wybór kamer monitoringuinteligentnych wtyczek i żarówek. Aqara zaś to europejski producent szerokiej maści smart czujników oraz kamer. Jeśli nie jesteśmy przekonani do mniejszych producentów – więksi gracze, tacy jak Xiaomi, również oferują szeroką paletę urządzeń smart.