amazon-echo-frames
amazon-echo-frames

Magiczny i użyteczny produkt konsumencki – taką nowość szykuje Amazon

Amazon jest na etapie tworzenia gadżetu, który zapowiada jako „magiczny i użyteczny, nowy w świecie produkt konsumencki XR”. Chcąc wzbudzić zainteresowanie, dodaje nawet, że będzie to nowy produkt inteligentnego domu, jakiego jeszcze nie było. Brzmi ciekawie.

Tajemniczy produkt Amazona – co o nim wiemy?

W zasadzie niewiele. Informacje są dość skąpe i w zasadzie w większości oparte na plotkach, także na dobrą sprawę trudno będzie zweryfikować, co jest prawdą, a co nie. Sama firma Amazon nie ma zamiaru ujawniać czegokolwiek na ten moment.

Wiadome jest, że firma jest posiadaczem zaawansowanego ekosystemu inteligentnego domu. Nie zapominajmy również o głosowym asystencie – Alexa. To ostatnie zapewne odegra dużą rolę w przyszłych produktach AR.

Okulary AR, zestaw VR, a może coś innego?

Już od samych planów produkcyjnych Amazon założył, że całość będzie tajemnicą. Choć wielu ma nadzieję, że jeśli jednak firma zdecyduje się na wypuczenie okularów AR, to będą one bardziej przypominały tradycyjne modele zwykłych okularów. Skoro tak naprawdę nie wiadomo nic, to skąd wzięły się wspomniane domysły?

Otóż firma wypuściła ogłoszenie na rynek pracy, w którym można było znaleźć takie sformułowania, jak:

Rozwiniesz zaawansowaną koncepcję badań XR w magiczny i użyteczny nowy produkt konsumencki.

Opracujesz kod dla wczesnych prototypów przeznaczonych na masową produkcję.

– czytamy w ogłoszeniach

Zapis dotyczący pracy nad XR sugeruje, że nowy produkt będzie dotyczył rzeczywistości mieszanej, czyli połączenia AR i VR, co sprawia, że już staje się on jeszcze ciekawszy. Amazon poszukuje również projektantów UX z doświadczeniem w projektowaniu wspaniałych produktów konsumenckich, a także inżynierów, którzy mieli już do czynienia z pracami nad AI.

amazon-echo-frames
Amazon Echo Frames – inteligentne okulary

Jeśli chodzi o okulary, to firma ma już na swoim koncie podobny produkt, okulary Echo Frames, widoczne na powyższych zdjęciach, jednak ich funkcje nie są tak rozbudowane, jak typowe produkty rozszerzonej rzeczywistości. Zapewniają zamiast tego inteligentne wrażenia dźwiękowe.

No cóż, nie pozostaje nam nic, jak tylko cierpliwie czekać.