Xiaomi jeszcze mocniej wkracza w smart home! Nowy wyświetlacz może być hitem
Xiaomi Smart Display-10

Xiaomi jeszcze mocniej wkracza w smart home! Nowy wyświetlacz może być hitem

Xiaomi bardzo prężnie działa na rynku smart home. W ostatnich latach firma wypuściła ogromną ilość gadżetów, którymi zyskała wielu zwolenników. Wzmocnić ich przywiązanie do marki może nowy Smart Display 10.

Rynek smart home jest niesamowicie rozbudowany i trudny do tego, by wyraźnie wybiło się tam jakieś nowatorskie rozwiązanie. Xiaomi zaprezentowało inteligentny wyświetlacz, który pokazał, że wciąż można zaskoczyć domowników nowymi technologiami. Czym jest Smart Display 10?

Nowy super ekran czy jednak coś więcej?

Xiaomi Smart Display 10 to nowatorski inteligentny wyświetlacz. Urządzenie ma metalową ramę i specjalną siatkę otulającą głośnik. Z jego wykorzystaniem będziemy mogli kontrolować wszystkie urządzenia, które są zainstalowane w naszym domu lub mieszkaniu. Dzięki ekranowi będziemy mogli szybko zmienić natężenie światła, temperaturę, a nawet ściszyć muzykę. Ekran jest kompatybilny z aplikacją Mi Home.

By dodatkowo ułatwić wypełnianie codziennych zadań, w ekran wmontowano przednią kamerkę 5 Mpix, co ma pozwolić na prowadzenie wideorozmów lub odbierania domofonu w przypadku zintegrowania go z wyświetlaczem.

Xiaomi jeszcze mocniej wkracza w smart home! Nowy wyświetlacz może być hitem

Rozdzielczość HD to trochę mało?

Wyświetlacz ma przekątną 10 cali i oferuje potencjalnym zainteresowanym rozdzielczość HD. Na pierwszy rzut oka to dość rozczarowujący wynik, jednakże trzeba pamiętać, że urządzenie nie ma konkurować z naszymi telefonami, tabletami czy też laptopami. Większość konkurencyjnych konstrukcji oferuje niską rozdzielczość, a do codziennych zadań taki wyświetlacz powinien zdecydowanie wystarczyć.

Na ten moment urządzenie zostało wypuszczone wyłącznie w Chinach, przez co nie kupimy go w regionalnych punktach Xiaomi. Nie wiadomo, czy Xiaomi będzie chciało wprowadzić urządzenie do sprzedaży w innych krajach, ale patrząc na politykę firmy – raczej byłbym pozytywnie nastawiony.

Korzystnie prezentuje się również cena, która oscyluje w granicach 640 złotych.