Xiaomi AX5400 fot. Redmi
Xiaomi AX5400 fot. Redmi

Nowy router Xiaomi Wi-Fi 6 z możliwością połączenia prawie 250 urządzeń jednocześnie

Xiaomi do swojej oferty wprowadza kolejne nowości z przeznaczeniem do smart home. Tym razem jest to router, który sprawdzi się świetnie w domach i biurach, gdzie zależy nam na możliwości połączenia jak największej liczby urządzeń jednocześnie – ten model pozwala połączyć ich aż 248. Dodatkowo mamy także możliwość konfiguracji inteligentnego routera dzięki aplikacji Mijia.

Xiaomi Redmi AX5400 z WiFi 6

Jak twierdzi producent, nowy router świetnie czerpie z możliwości WiFi 6. Z powodzeniem można go wykorzystać do zbudowania sieci typu mesh, głównie dzięki prędkości do 5,4 Gb/s, przy wsparciu dla częstotliwości 160 MHz, która ma zmniejszyć ewentualne opóźnienia sygnału.

Kolejnym plusem ma być większa przepustowość danych, dzięki wbudowanej pamięci RAM 512 MB i modulacji 4k QAM. Praca urządzenia, według zapewnień producenta, ma być o 20% szybsza niż w standardowych modelach routerów. Dodatkowo zastosowanie w nim chipu Qualcomm IPQ5018 wpływa na 80% wzrost wydajności niezależnej jednostki NPU (dla przypomnienia, NPU to specjalna jednostka, która odpowiada za obliczenia oraz procesy powiązane bezpośrednio ze sztuczną inteligencją).

Xiaomi AX5400 fot. Redmi
Xiaomi AX5400 fot. Redmi

Wygląd i konfiguracja

Jeśli chodzi o wygląd Redmi AX5400, to raczej nie wyróżnia się na tle innych modeli. Jego wymiary są dość standardowe – 284 x 186 x 186 mm, ma również sześć anten, trzy porty LAN 1 Gb/s oraz jeden port WAN. Dostępny jest w białym kolorze, co pozwala łatwo dopasować urządzenie do każdego wnętrza.

Jego największą zaletą jest to, że możesz podłączyć do routera Redmi AX5400 maksymalnie 248 urządzeń, a dodatkowo sparować w sieci z innymi routerami Xiaomi i Redmi. Ciekawą opcją jest również to, że gdy zmienisz hasło do WiFi, ten smart gadżet automatycznie ponownie połączy się z urządzeniami inteligentnymi należącymi do systemu smart home. Sterowanie oraz konfiguracja może odbywać się z poziomu aplikacji Mijia.

Jeśli chodzi o cenę, router Redmi AX5400 został wyceniony na 63 dolary.