home office w Quest 2’s Horizon Home
home office w Quest 2’s Horizon Home

Home office w metaverse? Wszystko możliwe

Metaverse już z założenia ma stać się miejscem przyjaznym dla użytkownika. To tu spotykać się będzie on wirtualnie ze znajomymi, którzy mieszkają w różnych zakątkach świata. Czekać na nich będzie oczywiście sporo rozrywki VR, ale również meta może stać się naszym miejscem pracy. Mark Zuckerberg zdaje sobie sprawę z tego, że w pandemii home office stało się podstawą działań firmowych, dlatego też przyszykował dla internautów aktualizację oprogramowania do Horizon Home Quest 2, która obejmuje przestrzeń domowego biura. Jak będzie ono wyglądało?

Home office w metaverse

Informacja o powstaniu takiego miejsca w świecie meta pojawiła się na koncie na Facebooku Zuckerberga na początku kwietnia. Wtedy opublikował także podgląd stworzonego domowego biura w VR. To swojego rodzaju zachęta, aby użytkownik spędzał jak najwięcej czasu w wirtualnej rzeczywistości. To tu znajdzie swobodę i przestrzeń do pracy. Będzie mógł się zarówno bawić, jak i rozwijać intelektualnie.

Aktualizacja Quest v39 już wkrótce z nową przestrzenią domowego biura, w której możesz odbierać połączenia na Messengerze, czytać e-maile lub pracować nad kolejnym dużym projektem.

czytamy w poście.

Na prezentowanych zdjęciach widać pokój podzielony na strefy. Jest miejsce do pracy z biurkiem, a także do odpoczynku – parapet z wielkim oknem czeka na zmęczonych użytkowników. Są też obrazy na ścianach i bardzo dużo zieleni. Całość utrzymana jest w stonowanych barwach.

Oczywiście wszystkie wymienione prace możesz z powodzeniem wykonywać siedząc w domu przy biurku w realnym świecie, ale według Marka znacznie lepiej i efektywniej zrobisz swoje zadania w VR z zestawem Quest 2 na głowie.

Meta Horizon – praca i zabawa w jednym

Meta Horizon zostało zaprezentowane internautom w grudniu zeszłego roku, jako połączenie trzech aplikacji społecznościowych VR. To tam możemy tworzyć swoje doświadczenia, uprawiać sporty czy koncertować, ale także pracować. Użytkownicy mogą stworzyć swoje specjalne awatary i porozumiewać się z innymi. Oczywiście wszystko z zachowaniem granicy osobistej.