Samsung SmartThings pozwoli na dokładną analizę zużycia energii elektrycznej

Samsung SmartThings pozwoli na dokładną analizę zużycia energii elektrycznej

Użytkownicy SmartThings dbający o domowe rachunki z pewnością ucieszą się z tej nowości. Od teraz ekosystem Smart Home Samsunga pozwoli na szybkie sprawdzenie ilości prądu zużywanej w naszym domu.

Dokładniejsza kontrola zużycia prądu w aplikacji SmartThings

Samsung prężnie rozwija swój ekosystem urządzeń Smart Home poprzez dodawanie nowych sprzętów do własnej oferty, jak i nawiązywanie współprac z kolejnymi partnerami. I to właśnie dzięki trzem kolejnym firmom, które swoimi urządzeniami zasiliły szeregi aplikacji SmartThings, monitorowanie zużycia energii w domu stało się o wiele prostsze. Nowe usługi poszerzyły dotychczasowe możliwości SmartThings w zakresie kontrolowania rachunków za prąd.

Pierwszą z nich jest Copper Labs, oferująca urządzenia do monitorowania zużycia energii w czasie rzeczywistym. Dzięki bezprzewodowym czujnikom tego producenta użytkownicy są w stanie sprawdzić, ile prądu wykorzystują ich domowe akcesoria, jak również otrzymać wskazówki pozwalające na optymalizację tego zużycia.

Dzięki integracji czujników Copper Labs ze SmartThings możliwe jest również zaplanowanie automatyzacji związanych z aktualnym zapotrzebowaniem na prąd czy też cenami energii elektrycznej.

Ten ostatni aspekt świetnie uzupełnia platforma WattBuy, która dzięki obsłudze systemu Smart Home Samsunga może dostarczać użytkownikom wskazówki dotyczące cen u poszczególnych dostawców oraz możliwości przejścia na dostarczanie energii z odnawialnych źródeł. Wszystko to za pomocą spersonalizowanych rekomendacji, bazujących na lokalizacji. Jeśli użytkownik zdecyduje się zmienić swojego dostawcę prądu, może od teraz zrobić to za pomocą kilku kliknięć w aplikacji.

Kolejnym partnerem, który nawiązał współpracę z Samsungiem, jest Eyedro. Zaawansowane czujniki oferowane przez tego producenta pozwalają na dezagregację zużycia prądu. Prościej mówiąc, użytkownicy SmartThings, korzystający z urządzeń Eyedro, są w stanie sprawdzić konsumpcję energii elektrycznej rozbitą na czynniki pierwsze i dowiedzieć się, które urządzenia pobierają jej najwięcej. Dotyczy to przede wszystkim tych najbardziej energochłonnych, takich jak systemy HVAC, pompy basenowe czy też podgrzewacze wody.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Dzięki integracji ze SmartThings zarządzanie zużyciem prądu w gospodarstwie domowym ma być o wiele prostsze i przyjemniejsze, a w dodatku pozwoli użytkownikom na podjęcie kroków w celu zmniejszenia wykorzystania energii, a tym samym również obniżenia rachunków.

SmartThings Energy, czyli dedykowany panel poświęcony zużyciu energii elektrycznej, jest już od jakiegoś czasu dostępny dla użytkowników SmartThings w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Korei Południowej. Dotychczas jednak obsługiwał on jedynie wybrane sprzęty AGD oraz klimatyzatory Samsunga. Niewykluczone, że wkrótce panel zużycia energii zostanie poszerzony o kolejnych producentów, a także udostępniony w innych krajach.

Samsung zapowiada również, że wszystkie jego produkty, które zadebiutują na rynku w przyszłym roku, będą wspierały SmartThings Energy, dając użytkownikom jeszcze większe możliwości zarządzania domowym budżetem i redukcji zużycia prądu.