Polujesz na "Lidlomixa"? Może warto zaczekać na nowy model - Monsieur Cuisine Smart

Polujesz na „Lidlomixa”? Może warto zaczekać na nowy model – Monsieur Cuisine Smart

Silvercrest Monsieur Cuisine Connect to niewątpliwie jeden z najchętniej kupowanych termorobotów. Grono użytkowników powiększa się głównie z uwagi na stosunkowo atrakcyjną cenę, spore możliwości i stale rozbudowywaną bazę przepisów. Nie sposób wspomnieć też o akcjach promocyjnych, podczas których popularnego Lidlomixa można wyrwać o kilka stówek taniej. Dla miłośników kuchennych gadżetów mamy świetną wiadomość. Lidl zapowiedział kolejną odsłonę termorobota nazwanego Monsieur Cuisine Smart.

Monsieur Cuisine Smart będzie większy, mocniejszy i wygodniejszy

Zmiany wizualne w Monsieur Cuisine Smart względem Monsieur Cuisine Connect widać już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim została dodana rączka od przodu, która znacząco ułatwi chociażby wybieranie resztek ciasta z dna misy. W nowym modelu z łatwością stabilnie przytrzymamy misę jedną ręką, co w dotychczasowym wariancie nie było zbytnio możliwe.

Lekkie zmiany można zauważyć także patrząc na ekran. Zamiast 7-calowej matrycy mamy tutaj większy wyświetlacz o 1 cal, a zatem 8-calowy. Na stronie Lidla znajdziemy informację, że będzie on bardziej czuły i responsywny. Zwiększona została także moc urządzenia – zamiast 800 W teraz będziemy mieli do dyspozycji silnik o mocy 1000 W. Ma to podobno pozwolić na jednoczesne ugniatanie podwójnej ilości ciasta.

Kilka nowych trybów też się znajdzie

Zmiany w Monsieur Cuisine Smart będzie można znaleźć także w systemie. Pojawią się funkcje planowania tygodniowego jadłospisu, tworzenia list zakupów czy bardziej precyzyjnego filtrowania. Co więcej – urządzenie będzie w stanie wyświetlać spersonalizowane sugestie przepisów. Jednym słowem – całość będzie bardziej dopasowana do użytkownika.

Dodane zostaną także nowe tryby automatyczne. Będą to: wolne gotowanie, gotowanie jajek, podgrzewanie wody, przygotowywanie koktajli oraz sous vide do gotowania w opakowaniach próżniowych. Pozostałe funkcje znane z Monsieur Cuisine Connect też będą obecne. Zostaną więc opcje gotowania, gotowania na parze, ugniatania, mieszania, siekania, mielenia, przyrumieniania czy mielenia.

Monsieur Cuisine Smart będzie bardziej inteligentny

Ciekawostką w Monsieur Cuisine Smart, której osobiście nie mogę się doczekać, będzie wsparcie dla Asystenta Google. Jeszcze nie do końca wiadomo, na czym to będzie polegało i w jaki sposób będzie działało. Pewne jest jednak to, że za pomocą komend głosowych będziemy mogli zarządzać pracą urządzenia. Trudno jednak stwierdzić, czy Monsieur Cuisine Smart będzie wyposażony w mikrofon, czy będzie do tego potrzebny zewnętrzny głośnik, co sugerowałaby jedna ze scen w wideo.

monsieur cuisine smart nowy lidlomix asystent google
Czy Monsieur Cuisine Smart będzie miał wbudowanego Asystenta Google? Głośnik obok może temu zaprzeczać… / fot. kadr z filmu Lidl France

Sporą zmianą w kontekście przygotowywania potraw będzie możliwość wyświetlania filmów na ekranie urządzenia. W przypadku, gdy musimy jakąś czynność wykonać poza termorobotem (na przykład zapleść warkocz z ciasta), na urządzeniu wyświetli się film, jak to zrobić krok po kroku. Może być to spore ułatwienie dla użytkownika.

Na Monsieur Cuisine Smart jeszcze chwilę zaczekamy…

Monsieur Cuisine Smart na ten moment został zaprezentowany wyłącznie na stronie francuskiego Lidla. To właśnie tam w pierwszej kolejności urządzenie trafi do sprzedaży. Będzie to miało miejsce dokładnie 6 grudnia 2021, a za robota przyjdzie zapłacić 399 euro (czyli około 1850 złotych).

Niestety, nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do Polski. Podejrzewam jednak, że nie będzie to już w tym roku. Mimo to z niecierpliwością będę czekał na kolejne wieści na temat tego sprzętu i mam nadzieję, że będę miał okazję przetestować możliwości Monsieur Cuisine Smart w praktyce.

Na koniec dodam jedynie, że „Lidlomix” nie jest oficjalną nazwą robota Monsieur Cuisine Smart – powszechnie jest tak jednak nazywany przez wzgląd na dostępność w sieci sklepów Lidl.

Źródło: Lidl.fr