Teesa SMART VAC PRO
fot. Teesa

Nowy robot marki Teesa jeszcze dokładniej posprząta mieszkanie

Do oferty marki Teesa dołączył nowy odkurzacz automatyczny. Robot SMART VAC PRO, dzięki laserowemu czujnikowi, jest w stanie stworzyć dokładną mapę mieszkania oraz pozwala użytkownikowi na skorzystanie z przeróżnych opcji sprzątania. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.

Teesa SMART VAC PRO z czujnikiem laserowym

Nowy robot sprzątający Teesa SMART VAC PRO wyróżnia się na tle innych sprzętów producenta obecnością czujnika laserowego, który wykorzystywany jest do tworzenia mapy mieszkania i planowania trasy przejazdu. Dzięki temu, że urządzenie jest w stanie zapamiętać układ pomieszczeń i mebli, program sprzątania odbywa się w znacznie bardziej zharmonizowany sposób.

Dzięki mapie użytkownicy również zyskują szereg dodatkowych funkcji, takich jak ustawianie wirtualnych ścian i zabronionych obszarów dla robota. Można nimi zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej Tuya Smart, dostępnej na Androida oraz iOS. Wśród jej funkcji można znaleźć także tworzenie harmonogramów, wybieranie trybu pracy oraz zarządzanie pozostałymi ustawieniami i pracą urządzenia.

Teesa SMART VAC PRO ma cztery poziomy mocy ssania wsparte funkcją Auto Boost, która – po rozpoznaniu dywanu – automatycznie zwiększa ssanie dla dokładniejszego usuwania zabrudzeń z jego włosia. Maksymalna moc ssania wynosi 3000 Pa. Robot ma jedną szczotkę główną oraz dwie boczne, które są odpowiedzialne za przesuwanie nieczystości do wnętrza urządzenia.

Oprócz funkcji odkurzania, robot SMART VAC PRO oferuje także mopowanie. Dołączona do zestawu ściereczka mopująca oraz zbiornik na wodę o pojemności 300 ml umożliwiają delikatne mycie podłóg w całym mieszkaniu (lub – według uznania – tylko w wybranych pomieszczeniach). W połączeniu z pojemnikiem na kurz o pojemności 350 ml oraz zmywalnym filtrem HEPA nowy robot marki Teesa świetnie nada się do sprzątania domu.

Producent podkreśla, że nowy sprzęt ma wyjątkowo niski profil, wynoszący zaledwie 10 cm, dzięki czemu jest on w stanie wjechać również pod wiele mebli. W dodatku, Teesa SMART VAC PRO jest w stanie pokonywać przeszkody i progi o wysokości nawet 2 cm.

Teesa SMART VAC PRO
fot. Teesa

Robot wspiera język polski, posiada system komunikatów głosowych i można go połączyć z Asystentem Google oraz Alexą. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi 2600 mAh robot jest w stanie zapewnić 60-100 min nieprzerwanej pracy. Czas ładowania baterii wynosi około 3 godziny.

Dostępność i cena

Nowe urządzenie trafiło już do sprzedaży w Polsce. Jego sugerowana cena detaliczna to 1399 zł, lecz do końca sierpnia 2022 roku można go kupić w bardziej atrakcyjnej cenie wynoszącej 1199 zł. Teesa SMART VAC PRO jest dostępny w sieci sklepów Rebel Electro oraz w oficjalnym sklepie producenta.