roomba 694 (Źródło:irobot.pl)
roomba 694 (Źródło:irobot.pl)

Nowiutka Roomba 694 wkracza do akcji – dobra marka, dobra cena

Do oferty iRobot w Polsce trafił właśnie kolejny model z serii 600. Nowy członek rodziny może być obsługiwany przez asystenta głosowego, jak zapewnia producent – radzi sobie z prawie każdym rodzajem nawierzchni w domu, a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

iRobot poszerza ofertę o nowego członka rodziny 600

W maju premierę zaliczyły odkurzacze z wyższej półki – Roomba i5 oraz Roomba i5+ , a teraz na rynku zadebiutował ich nieco tańszy brat – Roomba 694.

Czym charakteryzuje się 694? Przede wszystkim technologią nawigacji iAdapt, która w oparciu o dane z sensorów robota podejmuje do 60 decyzji na sekundę. Pozwala to na efektywne sprzątanie wielu rodzajów nawierzchni pod różnymi kątami. Roomba nie spada ze schodów, ma zderzaki z amortyzatorami, dzięki czemu nie uszkadza ścian i potrafi wykrywać obszary zabrudzone.

Jeżeli chodzi zaś o odkurzanie, Roomba 694 posługuje się 3-stopniowym systemem sprzątającym. W jego ramach obracająca się szczotka boczna zagarnia brud sprzed robota, jak i ten zgromadzony wzdłuż ścian i w narożnikach. W centrum robota znajduje się natomiast ruchoma głowica czyszcząca, dostosowująca się do rodzaju nawierzchni. Dodatkowo pojemnik na brud został wyposażony w efektywny, wymienny filtr AeroVac.

roomba 694 (Źródło:irobot.pl)
roomba 694

Nowy robot jest bardzo komunikatywny

Oprócz przycisków na robocie, którymi można go wysłać do sprzątania lub do stacji dokującej, model 694 można obsługiwać uniwersalną aplikacją na telefon iRobot HOME. Dzięki aplikacji możliwe jest wstrzymywanie pracy, ustalanie harmonogramów, jak również korzystanie z personalizowanych sugestii sprzątania. Dzięki nim robot zasugeruje nam częstszą pracę w okresie pylenia roślin czy linienia zwierząt. Za sprawą aplikacji możliwa jest również integracja z asystentami głosowymi Alexa, Asystentem Google i Siri.

iRobot Roomba 694 dostępny jest w cenie 1299 złotych, ale obecnie w promocji można go dostać już za 899 zł. Jeśli jednak ten model to dla was trochę za mało – zachęcamy do zapoznania się z recenzjami mocniejszych Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra i Roborock Q7 Max+.