iRobot Roomba i5
fot. iRobot

Najnowsze odkurzacze iRobot Roomba dostępne w Polsce

Najnowsze odkurzacze automatyczne firmy iRobot są już dostępne do kupienia. Roomba i5 oraz Roomba i5+ oferują kilka ciekawych funkcji ułatwiających sprzątanie mieszkania bez zakłóceń.

Dokładne sprzątanie dzięki Roomba i5

Niedawno zaprezentowane odkurzacze Roomba serii i5 mają kilka sprawdzonych rozwiązań, znanych z innych urządzeń tego producenta. Jedną z nich jest technologia Impring Smart Mapping, pozwalająca na stworzenie mapy mieszkania i przesłanie jej do aplikacji mobilnej iRobot HOME, dzięki czemu użytkownik zawsze jest w stanie z łatwością zlokalizować robota i sprawdzić jego postęp w odkurzaniu.

Z poziomu aplikacji możliwe jest również wysyłanie urządzenia do konkretnego pokoju, zarządzanie harmonogramami pracy, a także otrzymywanie spersonalizowanych sugestii sprzątania, przykładowo zwiększenie częstotliwości sprzątania w okresie linienia zwierząt lub pylenia roślin.

iRobot Roomba i5
fot. iRobot

Producent pozwala dostosować preferencje sprzątania do każdego pokoju osobno, np. ustawić dwukrotne odkurzanie przedpokoju. Z poziomu smartfona można zintegrować robota z asystentami głosowymi – Asystentem Google, Alexą oraz Siri.

Dzięki zastosowaniu systemu AeroForce zanieczyszczenia nie osadzają się na gumowej powłoc szczotek oraz optymalizuje przepływ siły ssącej w celu dokładniejszego sprzątania. Producent zastosował tutaj swój opatentowany 3-stopniowy system sprzątania z dwiema szczotkami głównymi, a także sensory śledzenia podłoża, dzięki czemu Roomba i5 dostosowuje się do powierzchni, na której aktualnie się znajduje dla osiągnięcia lepszych efektów. iRobot nie chwali się dokładnymi liczbami, lecz zapewnia, że najnowsze odkurzacze oferują 10-krotnie wyższą moc ssącą niż modele z serii Roomba 600 i 700.

Odkurzacze iRobot Roomba i5 oraz i5+ nie posiadają funkcji mopowania, ale można zsynchronizować ich pracę z robotem mopującym Braava Jet m6, który umyje świeżo odkurzone podłogi.

Osoby preferujące bezobsługowe roboty sprzątające z pewnością zainteresuje stacja ładująco-czyszcząca Clean Base, która wchodzi w skład zestawu odkurzacz i5+ lub może być dokupiona osobno do podstawowego modelu i5. Dzięki niej zanieczyszczenia zebrane podczas odkurzania są automatycznie usuwane z pojemnika na kurz i zamykane w worku AllergenLock, który zatrzymuje 99% pyłków, pleśni i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Pozwala to zapomnieć o ręcznym czyszczeniu robota na kilka tygodni.

iRobot Roomba i5
fot. iRobot

Cenę nowego robota Roomba i5 ustalono na 1999 złotych. W przypadku modelu i5+ ze stacją opróżniającą cena wynosi 2999 złotych. Więcej informacji na temat nowych produktów można znaleźć na stronie producenta.