Snapchat_AR gra
Snapchat_AR gra

Pierwsza gra AR Snapchata. Zapolujesz w niej… na duchy

Snapchat ma spore grono miłośników. Nic więc dziwnego, że jego twórcy co chwilę dodają kolejne aktualizacje, mające zatrzymać jego użytkowników na dłużej. Był już: czat, rozmowy głosowe i wideo, My Story, relacje z imprez oraz materiały komercyjne. Ostatnio, idąc za duchem czasu, doczekaliśmy się nawet dodatku DressUp, który pozwala przymierzać ubrania w AR. Teraz czas na grę i to nie byle jaką. Staniemy przed rozwiązaniem zagadki, w której bohaterami będą… duchy.

Pierwsza gra AR Snapchata

Właśnie powstała pierwsza gra w rozszerzonej rzeczywistości, w którą będą mogli zagrać użytkownicy Snapchata. Do rozgrywki potrzebujemy tylko aparatu naszego smartfona. Zadaniem gracza jest odnalezienie jak największej liczby duchów w naszym otoczeniu. W ręce, zamiast skomplikowanego narzędzia do ich wykrywania, będziemy mieli znaleziony telefon należący do nastolatki o imieniu Lisa. Co stało się z dziewczyną?

Oczywiście to stanowi naszą zagadkę. Aby ją rozwiązać, będziemy musieli najpierw naprawić i naładować znaleziony telefon. Potem czeka nas jeszcze złamanie hasła, przeczytanie SMS-ów w poszukiwaniu wskazówek i, na końcu, łapanie duchów w AR. Jeśli należysz do osoby, która denerwuje się na myśl, że coś może kryć się za Twoją szafą, lepiej nie graj w grę w domu.

Jak grać w grę Ghost Phone?

Jest to bezpłatna gra, oferowana za pośrednictwem funkcji Snap’s Minis – miniaplikacji Snapchata. Co należy zrobić, aby ją uruchomić? Po pierwsze, oczywiście potrzebujesz zainstalowanej aplikacji Snapchat na swoim telefonie. Następnie, aby uzyskać dostęp do ekranu nagrywania, należy dotknąć środkowego symbolu aparatu. Po prawej stronie przycisku nagrywania znajduje się symbol szczęśliwej twarzy, który po naciśnięciu przywoła menu „Obiektyw”. Teraz w prawym dolnym rogu ekranu przyciskamy „Eksploruj”, szukamy „Ghost Phone”. Włączamy i gotowe. Jesteśmy gotowi wyruszyć do świata duchów.

Jest jeszcze druga, zdecydowanie szybsza możliwość uruchomienia gry. W tym celu należy otworzyć rozmowę, nacisnąć rakietę w prawym dolnym rogu ekranu i otworzyć gry Snap i Minis. I tam też wyszukać Ghost Phone.