Parfait dobieranie peruki za pomocą AI
fot. Parfait

Sztuczna inteligencja ma szansę odmienić rynek peruk

Kobiety noszące peruki zmagają się z unikalnymi dla siebie problemami. Nowe rozwiązanie, bazujące na sztucznej inteligencji, ma szansę rozwiązać wiele z nich, znacząco wpływając na komfort życia tej grupy ludzi.

Dobieranie peruki będzie prostsze

Głowa każdego z nas jest nieco inna. Różni się ona nie tylko kształtem, ale również rozmiarem, przez co proces dobierania peruki bywa czasochłonny. Niektórzy spędzają na fotelu u perukarza ponad osiem godzin, a liczba chętnych nieustannie rośnie.

Cztery kobiety postanowiły przyjrzeć się problemowi nieco bliżej i wspólnie założyły firmę Parfait. Jej celem stało się opracowanie wygodnego rozwiązania, które dzięki zastosowaniu technologii ułatwi dobór peruki, w tym także odnalezienie odpowiedniego rozmiaru i koloru włosów.

Firmie udało się uprościć dotychczas niesłychanie praco- i czasochłonne zadanie do tego stopnia, że zajmuje zaledwie… 20 minut. Tyle bowiem trwa wypełnianie internetowego kwestionariusza, podczas którego przyszła posiadaczka peruki dopasuje wygląd włosów do własnych preferencji.

Znajdują się tu nie tylko pola wyboru dotyczące długości, tekstury czy koloru, lecz również wybór przedziałka czy sposobu umieszczania na głowie. W razie wątpliwości, klientki mogą skorzystać z 15-minutowej konsultacji online ze stylistą, podczas której profesjonalista będzie w stanie doradzić im odnośnie najkorzystniejszego wyboru.

Parfait dobieranie peruki za pomocą AI
fot. Parfait

AI znajdzie odpowiedni rozmiar

Najważniejszą kwestią, czyli doborem rozmiaru, zajmuje się sztab stylistów, który dzięki wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji, może w prosty sposób dokonać analizy na podstawie zdjęcia klientki. Rzecz jasna, w tak ważnej sprawie nie możemy jeszcze polegać wyłącznie na AI, lecz jego propozycje są sporym ułatwieniem dla ludzi – bardzo często sztuczna inteligencja jest w stanie określić prawidłowy rozmiar i kształt głowy. Takie rozwiązanie umożliwia przeniesienie procesu dobierania i sprzedaży peruk do sieci.

Technologia znajduje tu jeszcze jedno zastosowanie. Dzięki AI klientka może otrzymać realistycznie wyglądający podgląd siebie w nowym nabytku. Algorytmy są w stanie dokonać zamiany twarzy, dzięki czemu każdy może ocenić swój wygląd w peruce własnym okiem.

Każda peruka podlega indywidualnej wycenie na podstawie wybranych opcji, a po opłaceniu zamówienie jest przekazywane do realizacji i dostarczane w ciągu 7-9 dni roboczych. Jak na razie usługa jest skierowana przede wszystkim do kobiet w Stanach Zjednoczonych.