Meta Quest 2
Meta Quest 2 | Źródło: Meta / Pexels.com

Chcesz kupić gogle VR, lepiej zrób to teraz. Meta Quest 2 zaliczą ogromny wzrost ceny

Gogle Meta Quest 2, pomimo już prawie dwóch lat na rynku, nadal sprzedają się wyśmienicie. Bez wątpienia urządzenie to przyczyniło się do ogromnego wzrostu popularności całego segmentu wirtualnej rzeczywistości w ostatnim czasie, między innymi dzięki przystępnej cenie. Niestety, nic nie trwa wiecznie…

Jeśli chociaż choć trochę interesujesz się tematem wirtualnej rzeczywistości, z pewnością znasz gogle Meta Quest 2. Ten, w pełni niezależny od PC i konsoli headset, stał się światowym hitem, rozchodząc się już w kilkunastu milionach egzemplarzy. Niestety, ostatnia decyzja producenta, może znacząco spowolnić popularyzację tej platformy.

Gogle Meta Quest 2 drożeją

Tego chyba mało kto się spodziewał po prawie dwuletnim już sprzęcie – gogle Meta Quest 2 drożeją. Dotyczy to obu wersji pojemnościowych gogli i mowa tu o podwyżce o aż 100 dolarów!

Nowe ceny gogli prezentują się następująco:

  • Meta Quest 2 (128 GB) – 399,99 dolarów (wcześniej 299,99 dolarów),
  • Meta Quest 2 (256 GB) – 499,99 dolarów (wcześniej 399,99 dolarów).

Nowa cena headsetu Meta Quest 2 obowiązywać będzie od 1 sierpnia 2022 roku, tak więc jeśli chcecie kupić gogle Meta w starej cenie, to macie na to jeszcze tylko 6 dni. Polskie ceny gogli nie są jeszcze znane, ale również możemy spodziewać się podwyżki na poziomie 400 lub nawet 500 złotych.

Oculus Quest 2
Gogle Meta Quest 2 | Źródło: Meta

Co gorsza, Meta podnosi cenę nie tylko samych nowych gogli Quest 2, ale również akcesoriów do nich, a nawet odnowionych jednostek! Można się więc spodziewać, że nadchodząca podwyżka cen sprzętu, może zauważalnie zmniejszyć sprzedaż gogli „Facebooka”.

Coś na osłodę…

Meta z pewnością była świadoma tego, jak potencjalni użytkownicy gogli Meta Quest 2 (kiedyś Oculus Quest 2) zareagują na nowe, wyższe ceny urządzenia. Firma postanowiła wystartować z limitowaną czasowo ofertą i do każdych nowo zakupionych gogli, dodawać bezpłatną kopię najpopularniejszej gry na tę platformę – Beat Sabera.

„Promocja” ta (o ile możemy tak to nazwać, po wcześniejszym zwiększeniu ceny), będzie obowiązywać od 1 sierpnia do końca tego roku. Beat Saber w standardowej cenie kosztuje 29,99 dolarów, tak więc z pewnością jest to odczuwalny rabat, który chociaż trochę może złagodzić ogromną podwyżkę ceny gogli Meta Quest 2.