Meta Quest Oculus Store
Źródło: FB.com

Meta otwiera swój pierwszy fizyczny sklep z goglami Quest i nie tylko!

Jak się okazuje, Meta inwestuje nie tylko w wirtualną rzeczywistość, ale i w tą „prawdziwą”, z którą do czynienia mamy na co dzień. Już na początku maja zostanie otwarty pierwszy fizyczny Meta Store!

Meta Store – fizyczny sklep z goglami, okularami i Portalami!

Aż dziw bierze, że tak późno – Meta otwiera swój własny fizyczny sklep! Pierwszy Meta Store ma mieć powierzchnię prawie 150m2 i oferować głównie trzy linie produktów. Pierwszy to oczywiście sztandarowy sprzęt firmy, którym są gogle wirtualnej rzeczywistości Meta Quest 2 wraz z akcesoriami – nie powinno to raczej nikogo dziwić.

Kolejnymi są specjalne urządzenia służące do wideokonferencji spod szyldu Portal, które podzielić możemy na cztery odrębne modele: TV, 10”, Go i Plus. Niestety, w Polsce nie jest dostępne żadne z tych urządzeń.

Ostatnim produktem są… okulary firmy Ray-Ban! Jednak obecność okularów tej marki w sklepie Meta nie powinna zaskoczyć żadnego fana nowej technologii, ponieważ Ray-Ban już od jakiegoś czasu współpracuję z firmą Marka Zuckerberga, tworząc specjalne okulary, które – obok funkcji robienia zdjęć i filmów – pozwalają również na słuchanie muzyki i korzystanie z asystenta Facebooka. W ofercie są obecnie trzy modele tych urządzeń (z kilkoma wariantami kolorystycznymi), które – jak pewnie się spodziewacie – również nie są dostępne w Polsce.

Co ważne, na miejscu będzie można sprawdzić każdy z oferowanych przez sklep produktów w specjalnych warunkach. Pierwszy Meta Store otwarty będzie 9 maja 2022 roku w mieście Burlingame w Californii. 

Oprócz fizycznego sklepu, Meta zmodernizowała również swój internetowy sklep, oferując wszystkie swoje produkty w jednym miejscu.

Meta Quest Oculus Store
Meta Store – Źródło: FB.com

Apple Store prosto od Facebooka?

Trzeba przyznać, że na zdjęciach fizyczny sklep Meta wygląda naprawdę dobrze, oferując nowoczesny wystrój kojarzący się z produktami premium. Co jednak ważniejsze, osoby, które nigdy nie miały okazji sprawdzić VR-u, będą miały kolejne miejsce, w którym będą mogły wypróbować wirtualną rzeczywistość na własnej głowie skórze. Miejmy nadzieje, że w przyszłości powstanie więcej tego typu sklepów – może również w Polsce?

Czy Meta Store ma szansę osiągnąć podobny sukces, co sklepy Apple na całym świecie? Czas pokaże!