Meta Horizon Worlds (Źródło: Meta)
Horizon Worlds (Źródło: Meta)

Zaczyna się! Meta testuje sprzedawanie wirtualnych przedmiotów, tworzonych przez społeczność

Można się było tego spodziewać. Meta (aka Facebook) rozpoczął testowanie monetyzacji cyfrowych przedmiotów, sprzedawanych przez społeczność Metaverse. Na ten moment z funkcji skorzystać będą mogli tylko niektórzy użytkownicy Horizon Worlds.

Zarabiaj na tworzeniu przedmiotów w Metaverse!

Horizon Worlds od Meta okazało się niemałym sukcesem – nie powinno więc dziwić, że firma stara się jak najszybciej rozwijać swój produkt. Czymś, na co czekało pewnie wielu użytkowników tej platformy, była możliwość zarabiania prawdziwej gotówki w wirtualnym świecie.

Przez najbliższe dni niektórzy artyści (wybrani przez Meta) będą mogli tworzyć wirtualne przedmioty, które potem sprzedawane będą na cyfrowym rynku. Kupować te wirtualne dobra będą mogli wszyscy mieszkańcy USA i Kanady, którzy ukończyli 18 rok życia.

Po przeprowadzeniu testów, funkcja ta najprawdopodobniej będzie dostępna już dla wszystkich użytkowników Horizon Worlds na całym (realnym!) świecie.

W zamyśle firmy kreuje się wizja, w której to twórcy cyfrowej zawartości, będą mogli zarabiać na życie poprzez samo tworzenie wirtualnych przedmiotów. Całość oczywiście będzie kontrolowana przez zespół Meta, aby wszystkie sprzedawane produkty były zgodne z regulaminem platformy, choć i sami gracze będą mogli zgłaszać kontrowersyjne przedmioty.

Ciekawą informacją jest również wystartowanie programu bonusowego dla twórców mieszkających w USA – Horizon Worlds Creator. Dzięki niemu twórcy wirtualnych przedmiotów, będą mogli uzyskać dodatkowe przychody po spełnieniu miesięcznych celów wyznaczonych przez Meta.

Dzięki temu systemowi, firma będzie mogła nagradzać aktywnych członków społeczności i nieco kierować rozwojem całej platformy, premiując tworzenie określonych rodzajów przedmiotów.

Meta Horizon Worlds
Meta | źródło: engadget.com

Pierwszy krok w stronę NFT?

Jak trafnie zauważył portal engadget.com, najnowsza funkcja Meta jest wyraźnym znakiem dalszego dążenia firmy w stronę (dla wielu) kontrowersyjnego systemu NFT. Sam prezes korporacji, Mark Zuckerberg, w ostatnim wywiadzie – przeprowadzonym oczywiście w Horizon Worlds – bardzo ciepło wyrażał się o tej formie monetyzacji w wirtualnym świecie.

Najbliższe miesiące najprawdopodobniej pokażą, czy NFT na dobre zakorzeni się w Metaverse.