Meta Horizon Worlds (Źródło: Meta)
Horizon Worlds (Źródło: Meta)

Jesteś programistą VR? Meta ma propozycję

Meta ogłosiła, że podejmuje kolejne działania w celu dalszego rozwijania swojej platformy. Wprowadza kolejne programy deweloperskie VR, tym razem dotyczą one tworzenia gier i doświadczeń w Horizon Worlds. Dodatkowo ma dla swoich deweloperów niezły bodziec w postaci dodatkowego wynagrodzenia.

Meta zachęca do szybszego działania współpracowników… rozdając fundusze

Chcąc przyspieszyć proces powstawania Metaverse, Meta oferuje swoim ekspertom oraz deweloperom dużo dodatkowych korzyści. Wysłała ich m.in. na ekstra szkolenia, a także zachęca do działania między innymi poprzez możliwość zdobycia otrzymania nagrody pieniężnej. Innymi słowy – motywuje ich jak tylko może, aby wirtualny świat stał się jeszcze atrakcyjniejszy dla jego użytkowników.

Dzisiaj zapraszamy Cię do dalszego uwolnienia wyobraźni, poszerzenia wiedzy i urzeczywistnienia swojej wizji, dołączając do jednej z naszych Ścieżek Budowniczych dla Horizon Worlds.

Pisze Meta w poście na blogu.

Nowe programy dostępne dla programistów Metaverse

Ostatnio powstały nawet dwa nowe programy: Oculus Start i Oculus Launch Pad. Pierwszy skierowany jest do programistów, pracujących nad uruchomieniem kolejnych aplikacji VR. Drugi natomiast wspiera twórców treści VR, którzy – według Meta – są obiecujący.

Oczywiście to jeszcze nie koniec. Na zachętę planuje przyznać także ponad 500000 dolarów na finansowanie oraz nagrody pieniężne dla specjalistów, będących w stanie zaprojektówać unikatowe, innowacyjne i przede wszystkim wciągające światy w Horizon Worlds. Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi.

10 milionów dolarów na fundusz twórców

Pod koniec ubiegłego roku padł pomysł przekazania 10 milionów dolarów na fundusz twórców. Oczywiście został on zrealizowany z niemałym sukcesem, gdyż przyciągnął sporo programistów do Horizon Worlds. To pokazało, że świat meta nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wciąż ma spory potencjał na rozwój. Wszystko to chce osiągnąć jeszcze zanim pobije rekord liczby użytkowników jednocześnie.

I choć Horizon Worlds udostępniono na razie wszystkim posiadaczom zestawów Quest z Kanady oraz Stanów Zjednoczonych to widać, że już na ten moment twórcy myślą globalnie. Liczą także, że stanie się on miejscem docelowym połączonych użytkowników.

Tak więc jeśli należysz do grona programistów tworzących treści VR, spróbuj swoich sił w Oculus Start lub Oculus Launch Pad – fundusze tylko czekają na to, aby je rozdać.