Meta Quest 2 - najpopularniejsze gogle VR na rynku
Gogle Quest 2 z podpiętym kablem USB (źródło: Meta)

Meta nie może się zdecydować. Gogle Oculus Quest i Rift (znów) nie będą potrzebować konta na Facebooku

Jakiś czas temu Meta wprowadziła bardzo kontrowersyjną zmianę dla właścicieli gogli Oculus Meta Quest i Rift. Minęło trochę miesięcy (a nawet i lat) i… firma wycofała się rakiem ze swojej decyzji.

Logowanie do Facebooka nie będzie już wymagane w goglach VR od Meta

W końcu Meta poszła po rozum do głowy! Obecny lider rynku VR postanowił wycofać się ze swojej nietrafionej decyzji z sierpnia 2019 roku, kiedy to firma Meta (wtedy jeszcze Facebook) postanowiła, że aby korzystać z gogli Oculus Rift, Oculus Quest i Oculus Quest 2 (teraz Meta Quest 2) trzeba będzie posiadać konto na Facebooku. Łagodnie mówiąc, decyzja ta nie przypadła do gustu dużej części posiadaczy gogli VR od Oculusa.

To jednak już przeszłość, bo niebawem logowanie się do Facebooka (znów) nie będzie wymagane, by korzystać z gogli Oculus. Oczywiście o samej zmianie poinformował CEO Meta, czyli Mark Zuckerberg, który bardzo angażuje się we wszystkie kwestie związane z VR. Zabawnym faktem może być to, że sama firma ogłosiła to w formie stwierdzenia – „Wy pytaliście, my wysłuchaliśmy”, co wydaje się komiczne patrząc na fakt, że posiadacze gogli Oculus od samego początku bardzo negatywnie wypowiadali się o wymogu posiadania konta na Facebooku, by korzystać ze swoich headsetów VR.

Od kiedy zmiany wchodzą w życie?

Nowa polityka logowania się na goglach Meta wejdzie w życie od przyszłego miesiąca, wraz z paroma innymi nowościami. Z tych ważniejszych można wymienić kilka zmian w prywatności, zamianę „Przyjaciół” na „Obserwujących” w środowisku VR (tak jak ma to obecnie miejsce, chociażby na Instagramie) czy zmianę samej nazwy z profilu „Oculusa” na nowy profil „Meta Horizon”. O wszystkich nowościach i zmianach dokładnie przeczytać możecie na oficjalnym blogu Oculusa.

Facebook Oculus Gaming Showcase Meat Quest 2 Oculus
Gogle Meta Quest 2 (kiedyś Oculus Quest 2) | Źródło: Meta/Oculus

„VR-owym dinozaurom”, którzy pamiętają jeszcze czasy dedykowanego konta Oculus przypominam, że ta forma logowania będzie dostępna tylko do końca tego roku. Do tego czasu, polecam więc przerzucić się na konto Meta.