l'oreal colorsonic urządzenie do domowej koloryzacji włosów
fot. L'oreal

L’Oreal ułatwi domową koloryzację włosów. Zobaczcie, Colorsonic zapowiada się genialnie

Wśród ciekawych, nieszablonowych sprzętów, jakie pojawiły się na CES 2022, zdecydowanie wyróżnia się L’Oreal Colorsonic. To urządzenie ma szansę zrobić małe zamieszanie na rynku, nieco zmieniając podejście konsumentów do domowej koloryzacji włosów.

Prosta koloryzacja dzięki L’Oreal Colorsonic

Każdy, kto choć raz próbował zmienić kolor swoich włosów za pomocą farby kupionej w drogerii, doskonale wie, że nie jest to zbyt łatwe zadanie, a podczas nakładania farby lub rozjaśniacza można nieźle nabrudzić. Ja w ten sposób poplamiłem swoje ulubione szorty, więc okropnie żałuję, że kilka lat temu nie było na rynku urządzenia do wygodnej koloryzacji, takiego jak L’Oreal Colorsonic.

l'oreal colorsonic urządzenie do domowej koloryzacji włosów
fot. L’oreal

Korzystanie z niego ma być banalnie proste i opierać się o system wielorazowych kartridży, dzięki któremu raz zakupiony wkład z farbą będzie zdatny do użytku wielokrotnie. Jak zapewnia producent, cały proces koloryzacji będzie składał się z 5 prostych kroków.

  1. Wybór koloru – Colorsonic ma obsługiwać 40 różnych odcieni, wśród których znajdą się farby blond, rude, brązowe, czarne, a nawet kilka bardziej szalonych kolorów. Za pomocą aplikacji mobilnej użytkownik odpowie na kilka prostych pytań, a urządzenie do koloryzacji rozpocznie proces przygotowania do farbowania. Całość ma zająć zaledwie pięć minut.
  2. Po włożeniu kartridża do urządzenia rozpoczyna się mieszanie koloru z aktywatorem, co pozwala na aplikację farby na włosy.
  3. Za pomocą dyszy i końcówek przypominających szczotkę farba ma być równomiernie rozprowadzana po włosach. L’Oreal zapewnia, że dzieje się tak dzięki poruszającym się 300 razy w ciągu minuty głowicom oraz odpowiednim nakładkom dla osób z długimi włosami.
  4. Po nałożeniu produktu należy odczekać 30 minut, a następnie go spłukać, wysuszyć włosy i wystylizować jak zwykle.
  5. Po zakończonym farbowaniu należy wyjąć kartridż z urządzenia. Można go wykorzystać ponownie do odświeżenia koloru lub ewentualnych poprawek.

L’Oreal zapewnia, że urządzenie Colorsonic to również krok w kierunku bardziej ekologicznego procesu koloryzacji. Urządzenie jest wielokrotnego użytku, a wkłady z farbą wykonane są z plastiku nadającego się do recyklingu. Ich produkcja wymaga użycia mniejszej ilości plastiku niż tradycyjne farby do domowej koloryzacji.

Dodatkowo, do zestawu dołączone są rękawiczki wielorazowego użytku, a produkt i wkłady mają być pakowane w opakowania, które będą w pełni nadawać się do recyklingu.  

Inteligentne rozwiązanie do salonów fryzjerskich

Producent zaprezentował również nowe urządzenie przeznaczone dla fryzjerów. L’Oreal Coloright to sprzęt, który – wykorzystując sztuczną inteligencję i analizę struktury włosa – personalizuje mieszankę do koloryzacji, zapewniając jeszcze lepsze pokrycie oraz odwzorowany kolor.

Kiedy algorytm zbierze nieco informacji na temat włosów klienta, analizuje je i inteligentnie miesza składniki formuły, dzięki czemu efekt końcowy nie będzie nieprzyjemną niespodzianką dla żadnej ze stron. Urządzenie precyzyjnie aplikuje produkt na włosy, pokrywając każde pasmo. Producent zapewnia, że Coloright ma oferować ponad 1500 spersonalizowanych możliwości koloryzacji, co świetnie sprawdzi się w każdym salonie fryzjerskim.

Colorsonic ma zadebiutować na rynku na przełomie 2022 i 2023 roku. Na ten moment, niestety, wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Data premiery Coloright oraz ceny obu urządzeń pozostają nieznane.