google nest hub
google nest hub

Teksty piosenek ze Spotify wreszcie wyświetlimy na Google Nest Hub w czasie rzeczywistym

Spotify po cichu wprowadził wyświetlanie tekstów w czasie rzeczywistym w Google Nest Hub i innych inteligentnych ekranach obsługiwanych przez Asystenta Google. Funkcja ta to w zasadzie nic odkrywczego, gdyż była dostępna już od prawie roku na iOS, Androidzie, konsolach czy wybranych telewizorach Smart TV. Umożliwia słuchanie muzyki na Spotify wraz z jednoczesnym wyświetlaniem jej tekstów.

Spotify dodało małe udogodnienie do Google Nest Hub

Chociaż Spotify nie ogłosiło oficjalnie uruchomienia funkcji, to zmianę zauważyli sami użytkownicy Google Nest Hub. Aby wywołać funkcję, należy zaraz po wybraniu utworu, dotknąć ikony, która pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu – przedstawia ona kartkę papieru z dołączoną nutką. Gdy to zrobimy, na ekranie zamiast tła, pojawia się tekst piosenki, z podświetloną częścią, która jest aktualnie śpiewana przez artystę. Tekst zmienia się wraz z postępem utworu.

Dodanie tego małego udogodnienia było możliwe dzięki współpracy Spotify z MusixMatch. Wcześniej teksty dostarczane były przez Genius Behind the Lyrics, jednak zrezygnowano z tego na rzecz tych wyświetlanych w czasie rzeczywistym. Z nowej funkcji korzystać mogą zarówno użytkownicy na kontach Free, jak i Premium.

W zamieszczonym poniżej filmie możecie dokładnie zobaczyć działanie dodanej funkcji do Google Nest Hub.

Spotify początkowo pozwalało na wyświetlanie tekstów w czasie rzeczywistym tylko użytkownikom znajdującym się w Ameryce Południowej, Ameryce Środkowej i Azji. W listopadzie rozszerzono funkcję na cały świat. Dzięki niej każdy mógł nauczyć się słów ulubionej piosenki i śpiewać wraz z wokalistą. Zapewne zmianę docenili miłośnicy karaoke.

Wyświetlanie tekstów piosenek w innych platformach

YouTube Music podobną funkcję uruchomił u siebie już w 2020 roku, jednak jest ona znacznie mniej rozwinięta. Owszem, pozwala na wyświetlanie tekstu piosenek, jednak ich słowa nie zmieniają się wraz z jej postępem, co zmusza do ręcznego przewijania ich podczas słuchania. Dodatkowo uruchomiona funkcja, póki co, nie jest dostępna na Google Nest Hub.