Google Nest Hub / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Google Nest Hub zaczął wyświetlać więcej informacji na ekranie głównym

Inteligentny ekran Google Nest Hub to z pewnością dobre urządzenie, ale ta,k jak każdy inny sprzęt, nie jest idealny. Na szczęście, firma z Mountain View pozbywa się niedoskonałości w kolejnych aktualizacjach.

Sprzęt jak najbardziej godny polecenia

Jak przed chwilą wspomniałem, Google Nest Hub jest jedną z ciekawszych propozycji, gdy poszukujemy inteligentnego ekranu. W naszej recenzji otrzymał on naprawdę wysoką ocenę – 9,5 na 10 możliwych punktów.

Produkt Google został doceniony m.in. za atrakcyjną cenę, wielofunkcyjność, dobrze działające mikrofony, co przekłada się na sprawne nasłuchiwanie Asystenta Google, możliwość łączenia kilku urządzeń w grupy, a także łatwe zarządzanie wszystkimi sprzętami z Google Home. Oczywiście nie obyło się bez wad, takich jak chociażby przeciętny bas czy problemy z płynnością pracy oprogramowania.

Niektórzy użytkownicy od dłuższego czasu wskazywali na jeszcze jedno niedociągnięcie, czyli brak wyświetlania aktualnej daty na ekranie głównym, obok pokazywanej już godziny czy warunków atmosferycznych. Google najwidoczniej wreszcie zauważyło te narzekania i zdecydowało się przygotować stosowną poprawkę.

Google Nest Hub zyskał poprawiony ekran główny

Serwis 9to5Mac zwraca uwagę na jedną z ostatnich zmian wdrożonych na inteligentne ekrany z serii Google Nest Hub. Na ekranie głównym, wraz z godziną i prognozą pogody, zaczęła bowiem być wyświetlana aktualna data.

Oczywiście nie mamy do czynienia ze znaczącą zmianą, ale jak najbardziej nowość jest warta odnotowania. W końcu kupując inteligetny ekran i ustawiając go w widocznym miejscu, liczymy, że będzie on dostarczał m.in. najbardziej podstawowych informacji. Natomiast dotychczas Google Nest Hub nie spełniał tych oczekiwań.

Google Nest Hub godzina
(fot. BrandonYeo, Reddit)

Co prawda wcześniej mieliśmy podgląd daty, ale wymagał on przesunięcia palcem po wyświetlaczu. Natomiast teraz na ekranie głównym, bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika, mamy ciągły podgląd godziny, daty i prognozy pogody. Niby niewielka zmiana, ale powinna ucieszyć dość spore grono użytkowników. Tym bardziej, że Google Nest Hub często spełnia funkcję podstawowego zegarka i kalendarza w domu.

Niestety – wciąż nie jest idealnie. W obecnej wersji nie jest dostępna możliwość ustawienia rozmiaru, położenia i grubości czcionki. Sprawia to, że w niektórych scenariuszach wyświetlane informacje mogą być słabo widoczne. Szczególnie ma być to odczuwalne w trybie „ramki do zdjęć” i przy jaśniejszych tłach, a ustawienie ciemnego motywu nie ma tutaj wpływu na wygląd tekstu.

Z komentarzy umieszczonych na forum Reddit wynika, że opisywana zmiana była dostępna już wcześniej u niektórych użytkowników w ramach testów, ale najwidoczniej teraz trafia do szerszego grona odbiorców.