Apple TV tvOS
(fot. oiot.pl)

Problemy z muzyką w Apple TV i głośniku HomePod? Koniecznie zainstaluj te poprawki

Firma z Cupertino udostępniła niewielkie aktualizacje dla przystawek Apple TV i głośników HomePod. Nie wprowadzają one żadnych nowości, ale naprawiają dość irytujący błąd.

Muzyka mogła być wstrzymywana bez powodu

Apple, zaledwie po tygodniu od ostatnich aktualizacji, wydało kolejny zestaw poprawek. Z jednej strony należy docenić firmę za sprawną reakcję na błędy zgłaszane przez użytkowników. Z drugiej strony problemy, a także brak wychwycenia niedociągnięć podczas testów, może świadczyć o źle funkcjonującym dziale jakości w Cupertino.

Jak już wspomniałem, tvOS 15.5.1 i HomePod Software Version 15.5.1 nie wprowadzają żadnych nowości, co zapowiada już sama numeracja wersji. W przypadku aktualizacji Apple, gdy zwiększana jest cyfra po drugiej kropce, zazwyczaj mamy do czynienia tylko z zestawem poprawek usuwających błędy i ewentualnie podnoszących poziom bezpieczeństwa.

Udostępnione poprawki mają rozwiązywać problem z muzyką, który pojawił się po zainstalowaniu aktualizacji wydanych w zeszłym tygodniu. Niektórzy użytkownicy doświadczyli bowiem błędu powodującego wstrzymanie aktualnie odtwarzanej muzyki. Mógł być on szczególnie irytujący, gdy po prostu włączamy muzykę i zajmujemy się innymi czynnościami, nie mając przy sobie chociażby iPhone’a, aby móc od razu wznowić odtwarzanie po wystąpieniu błędu.

Apple HomePod Mini fot. oiot.pl
(fot. oiot.pl)

Aktualizacje są już dostępne do pobrania

Właściciel przystawek Apple TV HD i 4K, a także głośników HomePod i HomePod mini, mogą już pobrać najnowszy zestaw poprawek. Można poczekać na pojawienie się stosownego komunikatu, ale jeśli mamy problem z poprawnym odtwarzaniem muzyki i chcemy go od razu rozwiązać, lepszym wyborem będzie ręczne zainstalowanie nowych wersji oprogramowania.

Warto dodać, że nowe aktualizacje mogą wprowadzać jeszcze inne zmiany „pod maską” i zawierać poprawki bezpieczeństwa, o których Apple oficjalnie nie informuje. W związku z tym, warto pospieszyć się z ich pobraniem i zainstalowaniem.

Na większe zmiany i nowe funkcje w Apple TV i głośnikach firmy z Cupertino prawdopodobnie musimy jeszcze trochę poczekać. Najpewniej zostaną one wprowadzone wraz z dużymi aktualizacjami, które zostaną zaprezentowane na tegorocznej konferencji WWDC.